• BIST 91.686
  • Altın 211,778
  • Dolar 5,3854
  • Euro 6,1313
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 19 °C

Asker kışlaya…

Asker kışlaya…
15 Temmuz darbe girişimi sırasında vatani görevini yapan er ve erbaşların mağduriyetleri sürüyor.

Darbeye teşebbüs iddiasıyla aylardır tutuklu olan er ve erbaşlar durumlarını anlatan mektuplar çoğalarak 'Yurdun sesi'ne ulaşıyor. Her mektup ayrı bir mağdur hikayesini barındırıyor. Bugün ise elimize ulaşan mektupta er Delil Bakuşsak'ın hikayesi var.

YURT Gazetesi-Ali AVCU/

Er Delil Bakuşsak’ın abisi Kadri Baykuşsak kardeşini durumunu anlatıyor. Kadri Baykuşsak, Ankara-Mamak 28. Mekanize Tugayı’nda vatani görevini er olarak yapan kardeşi Delil Bakuşsak’ın o hain gece 15 Temmuz akşamı tatbikat var gerekçesiyle kardeşiyle birlikte başka askerlerinde zırhlı araca bindirildiğini anlatıyor. Ve ekliyor; kardeşim ve diğer askerler Kızılay meydanında zırhlı aracın durmasıyla nerede olduklarını öğreniyorlar diyor.

Komutana sormuşlar

Halk asker kışlaya diye slogan atınca komutana sormuşlar, “Ne oluyor komutanım” diye. Komutan, “bilmediğini” belirtmiş. Kardeşi ve diğer erler kimseye zarar vermeden tekrar geriye birliklerine dönmüşler. 17 Temmuz günü polisler tarafından birliğinden alınarak emniyete götürüldüğünü ve 23 Temmuz’dan buyana da Sincan Cezaevinde tutulduğunu anlatıyor.

Bankada hesabımız yok

Kardeşinin askerlik süresinin bitmesine iki ay kala 15 Temmuz kara günün yaşandığını belirten
abi Kadri, Diyarbakır’ın bir köyünde yaşadıklarını, köy ilköğretiminde okuduklarını, hiçbir bankada bir kuruş hesaplarının bulunmadığını dile getiriyor.

İnekleri geçim kaynakları

Kardeşinin kendisiyle birlikte inşaatlarda çalıştığını ne kendisinin nede kardeşinin FETÖ ile hiçbir alakalarının olmadığını anlatan Bakuşsak, mektupunu şu ifadelerle bitiriyor:

"Kardeşim darbe nedir bilmiyordu. Birliğine geri döndüğünde arkadaşlarından öğreniyor. Diyarbakır Silvan Bayrambaşı köyünden kardeşimin görüşüne 3 günlük yol kat edip gidip geliyoruz. Annem ve Babamın okuma yazmaları yok mecburen bende onlarla gitmek zorunda kalıyorum. Köyde babamın 3 tane ineği var onlara bakacak kimseler yok. Anne ve babamın geçim kaynağı olan inekleri ne yapacağımı bilemiyorum. 

Maddi manevi yıkıldık. Perişan durumdayız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan bu çaresizliğimize bir an önce bir çözüm bulmalarını suçlu ve suçsuzların birbirinden ayrılarak suçsuz erlerin bırakılmasını bu mağduriyete son vermelerini istiyoruz"

Er Delil Bakuşsak’ın Abisi Kadri Baykuşsak

YURT Gazetesi-Ali AVCU

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim