• BIST 94.831
  • Altın 261,722
  • Dolar 5,7675
  • Euro 6,5664
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 28 °C

Aslan Çimento, 2016 Yılı Entegre Raporunu Yayımladı

Aslan Çimento, 2016 Yılı Entegre Raporunu Yayımladı
Çimento sektörünün önemli markalarından Aslan Çimento, sanayide ilk kez orta ve uzun vadeli gelecek hedeflerinin de yer aldığı 2016 yılı entegre raporunu...

Aslan Çimento, 2016 yılı entegre raporunu yayımladı.

Çimento sektörünün önemli markalarından Aslan Çimento, sanayide ilk kez orta ve uzun vadeli gelecek hedeflerinin de yer aldığı 2016 yılı entegre raporunu açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, rapor hazırlanırken, insani sermaye, finansal sermaye, üretilmiş sermaye (üretim değeri), toplumsal sermaye (toplumsal katkı), fikri sermaye (Ar-Ge-inovasyon) ve doğal sermaye (alternatif hammadde kullanımı) gibi altı kriter dikkate alındığı bildirildi.

"Gelecek kuşaklara büyük fotoğrafı çekilmiş kurum bırakmaktan mutluyuz"

Şirketin müşteri odaklı üretim anlayışı çerçevesinde, finansal tablolara yansıyan başarısı ile daha hızlı ve güçlü büyümeyi amaçladığını söyleyen Aslan Çimento Genel Müdürü Halim Tekkeşin, "Sürdürülebilirlik yönetimi kapsamında; doğal hammaddeleri alternatifleri ile ikame ederken, iklim değişikliği ve enerji risklerine karşı tedbir alıyoruz. Sektör ortalamalarının çok üzerinde atıktan türetilmiş yakıt (ATY) kullanarak biyoçeşitlilik üzerindeki etkinin azaltılması için çalışıyoruz" dedi.

Entegre raporlamanın kısa süre sonra bütün şirketler için standart bir çalışma haline geleceğine inandığını belirten Tekkeşin, "Biz Türk sanayisi adına entegre raporlamaya öncülük ettiğimiz için gururluyuz. Entegre raporlama, şirketin risk yönetimine yeni bir bakış açısı getirerek daha önce raporlanmayan risklerin tespit edilebilmesini sağlar. 107 yıllık geçmişinde birçok ilke atan Aslan Çimento, entegre raporlamasıyla geleceğe de hazır olduğunu göstermiştir. Gelecek kuşaklara büyük fotoğrafı çekilmiş uzun yıllar sonrası görülebilen mükemmel bir kurum bırakacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim