• BIST 92.708
  • Altın 209,327
  • Dolar 5,2950
  • Euro 6,0348
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 20 °C

Assistt'den Adıyaman'da 550 Kişilik Ek İstihdam

Assistt'den Adıyaman'da 550 Kişilik Ek İstihdam
Türk Telekom'un çağrı merkezi şirketi AssisTT, Adıyaman'daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800'e çıkardı

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom'un çağrı merkezi şirketi AssisTT, Adıyaman'daki yeni çağrı merkezinde 550 kişiye daha istihdam sağlayarak ildeki çalışan sayısını 800'e çıkardı. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ şirketin yeni lokasyonunu ziyaret ederek faaliyetler hakkında bilgi alıp, çağrı yanıtladı.

AssisTT'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket Adıyaman'daki çağrı merkezinde ek 550 kişilik istihdam sağladı. Yeni lokasyondaki çalışan sayısını böylelikle 800'e çıkaran AssisTT, Anadolu illerinde istihdam yaratma odaklı yatırımlarını sürdürüyor. AssisTT'in çağrı merkezini ziyaret eden Sağlık Bakanı Akdağ, lokasyonda incelemelerde bulunarak, merkezin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Bakan Akdağ ayrıca, merkezin genç çalışanları ile bir araya gelerek, çağrı yanıtladı. Ziyarete Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın da katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, istihdam ve kalkınmaya destek olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Türk Telekom'dan aldığımız güçle Türkiye'nin dört bir yanında çağrı merkezi yatırımı yaparak istihdam yaratmaya devam ediyoruz. Türk Telekom iştiraki olarak Anadolu'da gerçekleştirdiğimiz yatırımlar bizim için her zaman farklı ve öncelikli oldu. Çünkü Anadolu'da yarattığımız istihdam, bölgesel göçü durdurmanın yanı sıra en değerli varlığımız olan gençlere ve kadınlara iş imkanı yaratıyor.

AssisTT olarak Adıyaman'da ilk yatırımımızı 2012'de gerçekleştirerek yaklaşık 250 kişiye istihdam yaratmıştık. Yakın dönemde hizmete giren yeni çağrı merkezimizle, yaklaşık 550 kişiye daha istihdam sağladık. Böylece AssisTT'in Adıyaman'da yarattığı istihdamı yaklaşık 800'e çıkarmış bulunuyoruz. Ağırlıklı olarak gençlerin ve kadınların istihdam edildiği bu merkezimiz, Adıyaman'ın ekonomisine de önemli katkılarda bulunuyor. AssisTT olarak Türk Telekom'dan aldığımız güçle, ülkemize yatırım yapmaktan ve özellikle gençlere iş imkanı yaratarak istihdama katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz."

Verilen bilgiye göre, Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine kurulu AssisTT'in yeni çağrı merkezi 800 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışan yaş ortalamasının 27 olduğu çağrı merkezi, kadınlara sağladığı istihdam ile de farklılık yaratıyor. Merkezdeki çalışanların yüzde 60'ı kadınlardan oluşuyor.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim