• BIST 105.520
  • Altın 379,423
  • Dolar 6,8125
  • Euro 7,5605
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 14 °C

Astrolojide 12 Burcun Tarihleri, Detaylı Özellikleri ve Kişilik Analizi

Astrolojide 12 Burcun Tarihleri, Detaylı Özellikleri ve Kişilik Analizi
Astroloji herkesin uzaktan yakından ilgilendiği bir konu olmuştur. Kimisi ilgilenir ve hayatının odak noktasına koyar, kimisi sadece genel özelliklerine inanır.

 Fakat herkesin inandığı bir noktası vardır. Herkes gündelik olmasa bile mutlaka karakterini etkileyecek olan burcunun genel özelliklerine bakmıştır

Astroloji içerisinde 12 burç barındırır:

Kova Burcu

22 Ocak - 18 Şubat tarihleri arasında doğumu gerçekleşen kuşağın sahip olduğu burçtur. Her burcun yönetildiği gezegeni, elementi, uğurlu taşı veya rengi vardır. Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs sayılır. Hava burcundan sayılan kova insanın uğurlu taşı Ametist, rengi ise elektrik mavisidir. Kova kadını özgürlüğüne düşkün, neşeli ve kararlı bir yapısı ile iyi dost olurlar. Giriştiği her işte başarılı olan ve pratik zekaya sahip bir karakterdir. Kibar, çalışkan vi enerjik yapılı bir karaktere sahiptir.

Balık Burcu

19 Şubat - 20 Mart arasında doğmuş yönetici gezegeni Neptün olan balık insanı, su burcudur. Balık kadınları, hırsı ile bilinen duygusallığı tavanda olan kadınlardır. Evine düşkün olan balık kadını güzelliği ile insanların dikkatini çekmeyi severler. Balık erkekleri ise nazik, hayalperest, romantik ve aşka fazlaca değer veren karakterleri vardır. Evlerine Sadık olan balık erkekleri çok iyi bir eş olurlar.

Koç Burcu

21 Mart - 19 Nisan tarihinde doğmuş olan koç burcu insanı, ateş grubuna aittir. Mars tarafından yönetilen koç insanı, oldukça atılgan, esprili ve insanlar tarafından çekici bulunan burçtur. Koç kadınları, iş hayatında oldukça hırslı olan aynı zamanda alaycı kişilerdir. Duygusal olmaları onları alacakları en ufak eleştirilere karşı kırılgan yapmıştır. Otoritelerini herkesin üstünde uygulamaya çalışan koç erkekleri, dik başlı olmalarının yanında kocaman yüreği olan cömert insanlardır.

Boğa Burcu

20 Nisan - 20 Mayıs boğa burcu insanı, toprak insanı olarak Neptün tarafından yönetilir. kadınları istediği şeye ulaşırken her şeyi yaparlar. Sadakat en değer verdikleri yargıdır. Hassas olan boğa kadınları maddi açıdan rahatlığa önem verirler ama riske girmeyi göze alamazlar. Kızdıklarında inatçı bir yapıya bürünen boğa erkekleri, kadınlar tarafından fazlaca beğeni alırlar. Sadık dost olan boğa erkekleri, sağlık konusunda hassas olmakla beraber fedakar ve uyumlu eşlerdir.

İkizler Burcu

21 Mayıs - 21 Haziran, Merkür tarafından yönetilip hava burcuna dahil olan ikizler burcu kadını, tez canlı ve enerjik yapılarıyla farklılıklardan hoşlanırlar. Zeki ve sosyal hayat açısından gelişmiş bir yaşantıya sahiptirler. Savurganlıkları fazla olan boğa erkekleri üretkenlikten hoşlanırlar.

Yengeç Burcu

22 Haziran - 22 Temmuz arasında dünyaya gelen yengeç insanı, Ay tarafından yönetilirken su insanıdır. Sıcakkanlı davranışları ile sezgisi kuvvetli olan yengeç kadını ilişkide duygusaldır. Erkekleri ise duygusal, sadık maddiyata önem veren dürüst bir burçtur. Ev hayatını seven ve ailesinin sadık insanlardır.

Aslan Burcu

23 Temmuz - 22 Ağustos tarihleri arasında doğan aslanlar, yüce gönüllü oldukları kadar diktatördürler. Sabit fikirli ve kendini beğenmiş insanlardır. Kuvvet delisi olan aslanlar baba görevini üstlenen koruyucudurlar. Cömert ve fedakar karakterleri ile evlerine bağlıdırlar. Aslanların bu özellikleri ile sosyal çevresi fazlaca geniştir.

Başak Burcu

23 ağustos-22 Eylül Merkür gezegeni tarafından yönetilen başak burcu, toprak insanıdır. Dostane tavırları ile samimiyeti ile çevremizde aradığımız insanlardır. Dostane ama bir o kadar da işgüzar olan başaklar, hasta olmayı ve ilgi çekmeyi severler. Titizlik, düzen hastası olan başaklar aynı zamanda fazlaca meraklıdırlar.

Terazi Burcu

23 Eylül - 22 Ekim Venüs tarafından yönetilir ve hava gurubuna aittir. Güzellik ve sevimliliği ile nam salan aynı zamanda çapkınlığı ile bilinen dengesiz insanlardır. İyi insan ve zarafetin can bulmuş hali olan terazi insanı tembel ve tesir altında kalabilecek karaktere sahiptir.

Akrep Burcu

23 Ekim - 21 Kasım Plüton gezegeni bazen de Mars tarafından yönetilen su burcu olan akrep tam bir sırdaştır. Cazibeli ve seks sembolü olan akrepler, tam bir Kindarlardır. Gerçek dost olarak da çevresi tarafından nitelendirilir.

Yay Burcu

22 Kasım - 21 Aralık Jüpiter tarafından yönetilen, ateş burcundan olan yay insanı felsefiktir. Aşırı iyimser olması en kötü yanı olması ile beraber tam bir hayalperesttir. Başkası tarafından sıkılmaya gelmeyen özgürlüğüne düşkün olan aynı zamanda çabuk sıkılabilen bir karaktere sahiptir.

Oğlak Burcu

22 Aralık - 19 Ocak arasında doğmuşlardır. Plan hastası olan oğlaklar Satürn tarafından yönetilir. Yalnızlık meraklısı olan oğlaklar azla yetinmeyi bilirler. Taşları Kehribar ve karaelmastır. Uğurlu renkleri ise koyu yeşil ve kahverengidir. Sert ve karamsar yapısıyla azimliliğini sürdüren bir burçtur.

Daha detaylı bilgiler için  https://www.natalastroloji.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim