Atakan TAŞUR; Doların Yükselmesi Bilişim Sektörüne Büyük Zarar Vermektedir

Atakan TAŞUR; Doların Yükselmesi Bilişim Sektörüne Büyük Zarar Vermektedir

Doların aşırı yükselmesi Bilişim ürünlerinin dolar ile alınıp TL ile satılmasının sektörde çok büyük sıkıntılara yol açtığını belirten Atakan TAŞUR, dövizdeki dengesizliğin ve kur farkının esnafın zarar etmesine yol açacağını söyledi.

Elektronik,Bilişim sektörü, döviz kurlarındaki bu aşırı dalgalanma nedeniyle zor günler geçiriyor. Sektörün en önemli malzemelerinden olan bilgisayar, gsm ürünlerinin fiyatının dolara bağlı olduğunu belirten Atakan TAŞUR, şu zamanların en gözde sektörünün çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini söyledi. 
 
Emperyalist ABD'nin Türkiye'ye karşı aldığı yaptırım kararının ardından doların yükselmesinin en çok bilişim sektörünü olumsuz etkilediğini belirten Atakan TAŞUR, bilişim sektörünün bu sıkıntıyı 3.4 yıldır yaşadığına dikkat çekti. 
 
 
 

"Piyasa dolar yükseldikten sonra hızla bir düşüşe geçti"

Piyasalarda ciddi bir belirsizliğin hâkim olduğunu vurgulayan BHS GROUP Kurucu Başkanı Atakan TAŞUR  "Bu durum sadece bizim ülkemizi etkiledi. Sıkıntı gittikçe günden güne büyüyor. işletmelerin ciroları hızla durma noktasına geçiyor. Sıkıntı büyümeye devam ediyor. Sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN' nın bu durumu çözeceğine inancımız tamdır. Ama bizde sonuna kadar gideceğiz. Dolar yükseldiğinden dolayı piyasa çok sıkıntıda olduğu için 2 el bilgisayar ve gsm ürünleri satmaktayız, biliyorsunuz tüm elektronik ürünler dolar üzerinden Türkiye'ye girmektedir dolayısı ile bizlerde ürün satışında şuan zorluk çekmekteyiz, Çünkü piyasa dolar yükseldikten sonra hızla bir düşüşe geçti." diye belirtti.

Adres: Büyükdere Caddesi TORUN CENTER No:74-D/10 Şişli / İSTANBUL

Tel: +90 (212) 212 02 23  Mobil:  (507) 746 97 58|