Atatürk’ün Maaşını Bağışladığı Spor Kulübe CHP’li Belediyeden Yıkım Kararı

Atatürk’ün Maaşını Bağışladığı Spor Kulübe CHP’li Belediyeden Yıkım Kararı

1921 Yılında Kurulan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün de maaşını bağışladığı Bakırköy Osmaniye İstiklal Spor Kulübünün tesisi, Bakırköy Belediyesi tarafından yıkılıyor.

1921 Yılında Kurulan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün de maaşını bağışladığı Bakırköy Osmaniye İstiklal Spor Kulübünün tesisi, Bakırköy Belediyesi tarafından yıkılıyor.

1921 yılında Bakırköy'de kurulan İstiklal spor kulübü yıkılıyor. Bir futbolcusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tedavi ettirilen kulübe Atatürk bir maaşını da bağışladı. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, kulübe gönderdiği yazıyla buraya Belediye Ek Hizmet binası yapılacağını kulübe bildirdi.

Kulüp Başkanı Sultan Öztürk ise, kulübün çok büyük bir mazisi olduğunu belirterek, "İstiklal Spor Kulübünün bir mazisi vardır. Bu mazi 1921 yılına dayanıyor. 1921 yılında İstiklal Spor Kulübü kuruldu. Topçularımız savaş zamanı kendi eşofman ve çantalarıyla baruthaneye barut taşımışlar. 1927 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk İstiklal Spor Kulübünün bir futbolcusunu tedavi ettirmiştir ve bir maaşını da bağışlamıştır bu resmi belgelerle de kanıtlanmıştır. Şuanda bulunduğumuz yerde 20 senedir ikamet etmekteyiz. Ayrıca depremde de halkımız burada uzun süre kaldı. Burada her dikilen bir ağacın mazisi vardır. Depremden sonra burada bulunan insanlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübü bize kapılarını açtı diyerek burada her insan bir ağaç dikmiştir. Bizim 280 lisanslı sporcumuz ve 150 de futbol okulu öğrencimiz var. Futbol okuluna gelen öğrencilere forma ve çantalarını veriyoruz ve bunlardan da para almıyoruz. Başkanımız Bülent Kerimoğlu aday oldu kulübümüze geldi. Burada kendisini karşıladık kendisi formamızı giydi. Bu kulüp bizim kulübümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübüdür,buraya kimse bir şey yapamaz dedi. Geçtiğimiz ay bize tahliye yazısı geldi. Yazıda buraya hizmet binası yapılacağı yazıyordu. Biz de kendisini mahkemeye verdik ve yürütmeyi durdurma aldık. Cuma günü bunu hem belediyeye hem de kaymakamlığa götürdüm. Ancak tekrar aynı gün saat 5 buçukta bize yıkım kararı gönderdi. Bu kararı yürütmeyi durdurma kararı eline gelmeden gönderdi diye inanıyorum ve yarın burayı yıkacağını ben kendisinden ve Cumhuriyet Halk Partisinden beklemiyorum" dedi.

"NE OLUR BİZE BEŞ DAKİKA DA OLSA GÖRÜŞME İMKANI SUNSUN"

Kulübün teknik direktörü Mehmet Kaplan ise çok mağdur durumda olduklarını belirterek, "Yapılan tamamiyle yanlış bir uygulama ve sporcularımız çok mağdur durumda. Biz çok çok iyi bir durumdayken şuan takımımızda ayakta duramayacak çok sayıda futbolcumuz var. Ben dahil akşam eve gittiğimiz de uyuyamıyoruz. Geldiğimiz günden beri o kadar iyi çalışmalarımız var ki semtimizin bütün çocukları burada burayı kendi evleri gibi görüyorlar.Biz burada tamamiyle bir aile olduk. Benim başkanımdan bir ricam var; ne olur bize beş dakika da olsa görüşme imkanı sunsun. Biz hepimiz insanız sonuçta. Buraya halkına faydalı olmak için gelmiştir herhalde" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

En Yeniler