Ateistlerin tepkisini çeken Öykü Gürman geri adım attı. Kendini savundu.. Olay bir çıkış yaptı...

Ateistlerin tepkisini çeken Öykü Gürman geri adım attı. Kendini savundu.. Olay bir çıkış yaptı...

Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman Yayınlanan bir röportajında söylediği sözler nedeniyle olay olmuştu. Yaptığı açıklamalar ateistleri kızdırırken yeni bir açıklama yapıp yanlış anlaşıldığını açıklamak zorunda kaldı...

Yaptığı açıklamalarla gündem olan Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman, BloombergHT'de yayınlanan Aslı Safak'la İşin Aslı programında isyan ettiren açıklamalarda bulunmuştu.

Özel hayatıyla ilgili bilgiler veren Oyuncu Gürman bu programda yaptığı açıklamada Babasının ateist olduğunu itiraf etmiş ve şunları söylemişti.. , "İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum" 

Yaptığı bu açıklama sosyal medyada çok fazla kişi tarafından eleştirildi. Röportaj sırasında söylemiş olduğu Bu sözleri çok tartışılan Öykü Gürman, sosyal medya hesabından yekrar bir açıklama yaparak " Yanlış anlaşıldım" açıklamasında bulundu..

İşte kendisini savunmuş olduğu o açıklama....
 
Geçtiğimiz günlerde katıldığım bir televizyon programında duygusallıkla yaşadığım kişisel bir konuyu ifade etmeye çalışırken bir anlam karmaşası yaşadım. Söylemiş olduğum cümleler yanlış ve farklı anlaşılmalara sebep olduğu için açıklama yapma gereği duydum.

Program süresince yaşadığım duygusallık içinde kelimelerin sohbetin içinden cımbızla çekilerek bambaşka bir noktaya taşınması beni çok rahatsız etti. Bir sanat insanı olarak ifade etmeliyim ki tek amaç insanları birleştirmek, birlikte tüm farklılığa rağmen yaşayabilmenin, konuşabilmenin uygarlığına ulaşmak için çaba sarf etmek olmalı! Yoksa ayrıştırmak değil.

Şu an en önemli gündemimiz pandemi olduğundan içinden geçtiğimiz süreç zaten maddi manevi hepimiz için tüketici. Birbirimizi yormanın anlamı yok diye düşünüyorum. Tüm kamuoyuna sağduyu, anlayış, sağlık ve sevgi dileğiyle…