Atgb Başkanı Orhan Buyurman Almanya'dan seslendi

Atgb Başkanı Orhan Buyurman Almanya'dan seslendi

Birinci yılını kutlayan Avrupa Türk Girişimciler Birliğinin Genel Başkanı Orhan Buyurman yayınladığı kutlama mesajında, "Birlikte daha da güçlüyüz"...

Birinci yılını kutlayan Avrupa Türk Girişimciler Birliğinin Genel Başkanı Orhan Buyurman yayınladığı kutlama mesajında, "Birlikte daha da güçlüyüz" dedi.

Merkezi Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde bulunan Avrupa Türk Girişimciler Birliği (ATGB) kuruluşunun birinci yılını kutluyor. Avrupa'da faaliyet gösteren Türk girişimciler adına önemli çalışmalar yapan ATGB'nin Genel Başkanı Orhan Buyurman kutlama mesajı yayınladı.

Buyurman mesajında şu ifadelere yer verdi:

'ATGB, bundan bir yıl önce faaliyete geçerek, Avrupa'daki Türk girişimcilere hizmet vermeye başladı. Geniş bir katılımla çıktığımız bu yolda ciddi noktalara geldik. 53 yıllık hasretimiz olan Türk işadamlarının dayanışma azminin, ATGB ile mutlu sona ulaştığı günün başlangıcıdır bugün. ATGB bünyesinde 16 değişik sektörden Türk kökenli firmalar yer alıyor. Kuruluşumuz, sektörel bazda çalışma yapan tek Türk kurumudur. Bugün, ATGB olarak Macaristan'da hayvancılık sektöründe önemli bir adım atarak, Türkiye İzmir Torbalı'da yer alan çiftliğimize Macaristan'da yetiştirdiğimiz büyük baş hayvanları getirmiş bulunuyoruz" dedi.

"Ülkemizin ekonomisinin gelişimine katkıda bulunacak her türlü çalışmada devletimizin yanındayız"

"ATGB olarak, hem Almanya hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlıyoruz. 16 değişik sektörde sadece üretim değil, yetişmiş insanda sağlıyoruz. Bunun yanında devam eden projelerimiz de var. Özellikle Türkiye'de yatırım noktasında önemli çalışmalarımız var. Bu noktada, gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, gerekse Başbakanımız Binali Yıldırım Beylere ilgili dosyalarımızı da sunduk. Ülkemizin ekonomisinin gelişimine katkıda bulunacak her türlü çalışmada devletimizin yanındayız ve bunu da ilgili resmi kurumlara ilettik. Güçlü bir atılım içerisinde olan Türkiye'nin, bizim gibi vatansever Türk işadamları ile daha da güçleneceğine inanıyoruz. Ülkemize yatırım yapılması noktasında da hem Alman hem de Türk işadamları ile iş birliği içerisindeyiz. ATGB olarak birlikte daha güçlüyüz. Bu gücümüzü de en iyi şekilde ülkemizin kalkınması noktasında da kullanacağız" ifadelerini kullandı.

Buyurman, destekleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da ayrıca teşekkür etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.