• BIST 101.729
  • Altın 227,729
  • Dolar 5,3025
  • Euro 5,9989
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

Ato İstihdam Fuarında Stant Açtı

Ato İstihdam Fuarında Stant Açtı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdüren Ankara Ticaret Odası (ATO),...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdüren Ankara Ticaret Odası (ATO), 5. Ankara İstihdam Günleri Fuarı'nda stant açtı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Ankara İl Müdürlüğünce düzenlenen 5. Ankara İstihdam Günleri Fuarı, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Fuar Alanı'nda açıldı. Devletin istihdamı artırmak üzere işverene sağladığı desteklerini üyelerine duyurmak için bünyesinde "İŞKUR Hizmet Noktası" açan ATO, fuarda açtığı stantta da istihdam destekleri konusunda ziyaretçilere bilgi verdi.

" İnsanımızın iş ve aş sahibi olması için çalışmak vatani bir görevdir"

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlatılan istihdam seferberliğinin başarıya ulaşması için çaba gösterdiklerini belirterek, "ATO olarak istihdam seferberliğine bütün gücümüzle destek veriyoruz. İnsanımızın iş ve aş sahibi olması için çalışmak vatani bir görevdir" dedi.

Seferberliğin amacının 2017 yılında 2 milyon yeni istihdam yaratmak olduğunu hatırlatan Baran, "Türkiye'nin en değerli varlığı genç nüfusudur. 2 milyon yeni istihdam demek, ekonomimizin taze kana kavuşarak daha da büyümesi ve güçlenmesi demektir" diye konuştu.

İstihdamı artırmak için yaptıkları çalışmalardan da söz eden Baran, ATO üyelerini devletin istihdam destekleri konusunda bilgilendirmek için İŞKUR Hizmet Noktası açtıklarını söyledi. Baran, 155 bin ATO üyesini temsil eden meclis üyelerini bilgilendirmek amacıyla Meclis Toplantısına davet ettikleri İŞKUR Genel Müdürü, KOSGEB Başkanı, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Genel Başkanı'nın üyelerin sorularını cevapladıklarını belirtti.

ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Deryal, Mehmet Aypek ve Vecdet Fehmi Şendil ile birlikte fuarı gezen Baran, ATO standının yanı sıra diğer kurumların ve firmaların stantlarını da ziyaret etti.

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Gazioğlu da fuarın açılışında yaptığı konuşmada, "ATO olarak tüm gücümüzle istihdam seferberliğine destek olmaya devam edeceğiz, bu işten yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim