ATV'de Yayınlanan Müge Anlı programında merak edilen gerçek açıklandı.. Müge Anlı her şeyi ilan eti...

ATV'de Yayınlanan Müge Anlı programında merak edilen gerçek açıklandı.. Müge Anlı her şeyi ilan eti...

ATV'de yayınlanan Araştırmacı Gazeteci Müge Anlı programında herkesin merak ettiği bir soru işaretinin yanıtı geldi. Müge Anlı açık açık anlattı, programla ilgili gerçek açığa çıktı. Müge Anlı programında merak edilen ne?

ATV ekranlarında her hafta içi yayınlanan sevilen program Araştırmacı Gazeteci Müge Anlı programında merak edilen gerçek ortaya çıktı. Müge Anlı, programa başvuranların sıralamasının nasıl yapıldığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

On iki senedir aralıksız devam eden rakipsiz program Araştırmacı Gazeteci Müge Anlı'da kayıplar bulunmaya olaylar aydınlanmaya devam ediyor. Programın ünü o kadar yayıldı ki, bir dönem kayıp hayvanlar bile bulunuyordu. 

Ancak herkesin merak ettiği bir soru vardı. Müge Anlı'nın programına çok fazla başvuru yapılıyor. Peki bu vakalardan öncelik verilen var mı, vakalar neye göre seçiliyor?

Beklenen açıklama geldi

Beklenen açıklama ise gecikmedi. Müge Anlı konu ile ilgili olarak ilk önceliğin çözülmesi zor olan vakalara verildiğini dile getirdi. Karmaşık ve çözülmesi zor olan vakaların yanında çocuklu ailelerin vakalarının da önceliklerden biri olduğunu aktaran Anlı, yıllardır ekranların sevilen bir yüzü haline geldi. 

Programın etkisi...

Senelerdir ekranda olan program pek çok olaya şahit oldu. 2016 senesinde canlı yayında üç buçuk yaşındaki çocuğu öldürdüğünü canlı yayında itiraf eden katil hakkındaki haberler Japonya'da bile haberlere konu olmuştu. BBC Türkçe'ye konuşan Türkiye Psikiyatri Derneği eski başkanı Şeref Özer de neden canlı yayında kişilerin itirafta bulunduğunu aktarmıştı. Özer'in belirttiğine göre suçlular bilinçli bir şekilde programa katılıyorlar. Programa çıkmama durumunun kendisini şüpheli hale düşüreceğini düşünen suçlu kişiler bilinçli olarak programa geliyorlar. Ancak itiraf aşamasında ise bilinç dışında hareket ediyorlar. Programın oluşturduğu ortam adeta bir sorgu odasına dönüşüyor ve toplum karşısında üstünde kurulan baskıyı kaldırmak isteyen suçlu, suçunu itiraf ederek o anki baskıdan kurtulmak istiyorlar.

İlgili Haberler