Almanya Başbakanı Scholz, Rusya Devlet Başkanı Putin ile 75 Dakika Görüştü

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Almanya Başbakanı Scholz'un, Rusya Devlet Başkanı Putin ile 75 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Almanya Başbakanı Scholz, Rusya Devlet Başkanı Putin ile 75 Dakika Görüştü
Yayınlanma Tarihi : 13 Mayıs 2022 18:49

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 75 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki liderin 75 dakika süren görüşmesine ilişkin açıklama ise Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit'ten geldi.

Açıklamada, iki liderin görüşmede Ukrayna konusunu ele aldığı kaydedildi. Başbakan Scholz'un 11 Mayıs'ta Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin'e Ukrayna'da devam eden savaşı ve savaşı sona erdirme çabalarını dile getirdiği aktarıldı. Ayrıca Alman Şansölye'nin Mariupol'daki savaşın sonuçları göz önüne alındığında en kısa sürede bir ateşkese varılması, insani durumun iyileştirilmesi, diplomatik bir çözüm bulunmasını isteğini ilettiği belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı