Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinisto: 'Finlandiya ve Türkiye Birbirinin Güvenliğine Bağlı Kalacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto'nun telefon görüşmesinin ardından açıklamaya yapan Niinisto, Türkiye ve Finlandiya'nın birbirinin güvenliğine bağlı kalacaklarını ifade etti.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinisto: 'Finlandiya ve Türkiye Birbirinin Güvenliğine Bağlı Kalacak'
Yayınlanma Tarihi : 21 Mayıs 2022 19:07

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Finlandiya'nın NATO üyeliğine başvurusunun ardından diplomasi trafiği devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile telefonda görüştü. Görüşmede Finlandiya'nın NATO üyeliği ele alındı.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından açıklama yapan Niinisto, Finlandiya'nın NATO üyeliğini ele almak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşme gerçekleştirdiğini belirterek, "NATO müttefikleri olarak Finlandiya ve Türkiye'nin birbirinin güvenliğine bağlı kalacağını ve böylece ilişkilerimizin daha da güçleneceğini belirttim. Finlandiya, terörün tüm biçimlerini ve tezahürlerini kınıyor. Yakın diyaloğumuz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı