Fransa Cumhurbaşkanı Macron Aşı Konusunda Geri Adım Atmıyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Covid-19 aşısı yaptırmayanlarla ilgili tartışmalara neden olan sözlerinin arkasında durduğunu belirterek meydan okudu.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Aşı Konusunda Geri Adım Atmıyor
Yayınlanma Tarihi : 08 Ocak 2022 17:00

Fransa'da aşı olmayanlara karşı yürütülen devlet baskısı sürüyor. Fransa Cumhurbaşkanı bu konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklaması bazı vatandaşlar ve uzmanlar tarafından tepki gördü. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Covid-19 aşısı yaptırmayanlarla ilgili tartışmalara neden olan sözlerinin arkasında durduğunu söyledi.

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dikkat çeken açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son olarak Covid-19 aşısı yaptırmayan kişiler için söylediği sözlerle başta muhalefet partileri olmak üzere birçok kişinin tepkisini çeken Macron, sözlerinin arkasında durduğunu ifade etti.

KAFE VE RESTORANLARA GİREMEYECEKLER

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Le Parisien gazetesine yaptığı dikkat çeken açıklamada, "Aşısını yaptırmayanların canını çok sıkmak istiyorum. Bunu sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Strateji bu. Onları cezaevine göndermeyeceğim, zorla aşı yaptırmayacağım. Ama 15 Ocak'tan itibaren restorana gidemeyeceksiniz, artık (kafede) kahve içemeyeceksiniz, tiyatroya ve sinemaya gidemeyeceksiniz" sözlerine yer vermişti.

Kaynak:Haber Kaynağı