Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Rusya Lideri Putin'den Ukrayna Görüşmesi

Ukrayna'nın Rusya tarafından işgal edileceği endişesi devam ederken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna krizi hakkında telefonda bir görüşme gerçekleştirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Rusya Lideri Putin'den Ukrayna Görüşmesi
Yayınlanma Tarihi : 28 Ocak 2022 18:23

ABD Başkanı Biden yaptığı bir açıklamada Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğini öne sürmüştü. Bu durum Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerde de büyük panik yarattı. Yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ülkelerden biri de Fransa. Konuyla ilgili olarak Fransa Cumhurbaşkanı Macron  beklenen adımı attı. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna krizi hakkında telefonda görüştü.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna krizini görüştü. Elysee Sarayı'ndan telefon görüşmesine ilişkin detaylı açıklama henüz yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Macron hafta içinde yaptığı açıklamada Putin ile görüşme gerçekleştirme amacının, Ukrayna ve Rusya arasındaki genel durumu değerlendirmek, konu hakkında netlik kazanmak ve diyalog kurmak olduğunu belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Macron ayrıca bu akşam yerel saatle 19.00'da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirecek.

Öte yandan Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian bu sabah Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etme riski bulunduğu uyarısında bulunmuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı