Fransa, Ukraynalı Hasta Çocukları Ülkesinde Tedavi Altına Alacak

Fransa, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasından bu yana Polonya'ya sığınan yaralı, kanser tedavisi gören ve kronik hastalığı olan çocukları ülkesinde tedavi almak üzere seferlere başladı.

Fransa, Ukraynalı Hasta Çocukları Ülkesinde Tedavi Altına Alacak
Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2022 19:31

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Fransa, kanser tedavisi gören Ukraynalı çocuklar ile Rusya'nın saldırılarında yaralanan Ukraynalıların Polonya'dan tahliye edilmesi için "tıbbi tahliye uçuşlarının başlatıldığını" duyurdu.

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Fransa, Polonya'da tedavi gören Ukraynalıların tahliye edilmeye başlandığını açıkladı. Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kanser tedavisi gören Ukraynalı çocukların ve yaralıların Fransa'ya getirilmesi için "tıbbi tahliye uçuşunun başlatıldığı" belirtildi. Bakanlık, Rusya-Ukrayna savaşında yaralanan 7 Ukraynalı ve kanser hastası 3 Ukraynalı çocuğun bugün tahliye edildiğini açıkladı. Bakanlık açıklamasında, "Fransa, Ukrayna'yı ve Rus ordusunun saldırılarından etkilenen halkını desteklemeye kararlıdır" ifadelerini kullanırken, Fransa'ya tahliye edilen hastaların ülkedeki çeşitli sağlık kurumlarında tedavi edileceği ve masraflarının hükümet tarafından karşılanacağı açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı