Hollanda Eunice Fırtınası Nedeniyle Kırmızı Alarm İlan Etti

Hollanda'da etkili olan Eunice fırtınası sonrası kırmızı alarm verilirken ülkede okullar tatil edildi, ulaşım durma noktasına geldi.

Hollanda Eunice Fırtınası Nedeniyle Kırmızı Alarm İlan Etti
Yayınlanma Tarihi : 18 Şubat 2022 23:44

Avrupa ülkelerinde şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Hollanda kırmızı alarm ilan ederek hayatı durma noktasına getiren fırtınaya karşı önlem almaya başladı. 

Almanya'da da fırtına nedeniyle çok sayıda kent zor günler geçiriyor. 

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre; Hollanda'da etkili olan Eunice fırtınası sonrası kırmızı alarm verilirken ülkede okullar tatil edildi, ulaşım durma noktasına geldi.

Hollanda'da etkili olan Eunice fırtınası hayatı olumsuz etkiledi. Dün yetkililerin fırtına uyarısı sonrasında sabah saatlerinde etkisini gösteren fırtına nedeniyle ülkenin çeşitli bölgelerinde kırmızı alarm verildi ve okullar tatil edildi.

Hollanda'nın Qbuzz, Arriva ve Connexxion bölgelerinde ise yerel saatle 14.00'ten sonra otobüs ve tren seferleri durduruldu. Hollanda'nın Rotterdam şehrindeki Lahey Havalimanı'nda tüm uçuşlar, Amsterdam'daki Schiphol Havalimanı'nda ise 300'den fazla uçuş iptal edildi.

Ayrıca Hollanda'da Albert Heijn ve Thuisbezorgd adlı market zincirleri öğleden sonra hizmet vermeyeceğini ve teslimat yapmayacağı açıkladı. Ülkedeki aşı merkezleri ve korona test merkezleri ise tamamen kapatıldı. Fırtına nedeniyle çalışanların güvenle evlerine ulaşması için ülkede tüm iş yerleri, mahkemeler ve devlet kurumlarında mesai saatleri erkene çekildi.

Kaynak:Haber Kaynağı