Londra’lı bir anne evde kendi soslarını keşfedince yılda tam 150 bin pound kazanmaya başladı

40 yaşındaki Dominque Woolf başarı öyküsüyle tüm İngiltere'ye örnek oldu..

Londra’lı bir anne evde kendi soslarını keşfedince yılda tam 150 bin pound kazanmaya başladı
Yayınlanma Tarihi : 04 Kasım 2022 22:10

İngilterehaberleri.com adlı internet sitesinde yayınlanan özel haberde 40 yaşındaki Dominque Woolf'un başarı öyküsüne yer verildi.

Dünya üzerinde çok sayıda girişimci kadın var. Kimi başarılı oluyor kimi pes ediyor. Dominque Woolf işte pes etmeyenlerden.

Dominque Woolf'un başarı öyküsü sadece İngiltere'de değil tüm dünyada örnek alınacak bir başarı.. Sizler için Dominque Woolf'un başarı öyküsünü özetledik. 

Teyzesinin sosundan ilham aldıktan sonra fikrini geliştirmeye başladı. Leiths Aşçılık Okulu’nda yemek kursuna gitti ve mutfağından çalışmaya başladı. Eylül 2019’da üç sos yapmaya karar verdi ve bunları Noel’de bir çiftçi pazarında sattı. İki günde 250 şişe sattı ve aldığı geri bildirimler “şaşırtıcı”ydı.

9266-highres-selfmadeandseenlisagilby.jpg

İş fikrine kendi parasından 3.000 pound yatırdı ve 2020’de The Woolf’s Kitchen adındaki işini kurdu. Soslarını ilk satmaya başladığında yerel şarküterisine teslim ederdi ve söylenti yayıldıkça sonunda bir kaç markete daha satış yapmaya başladı. 2021’de Selfridges adlı marketle anlaştı ve ürünlerinin satışı başladı.

Ozamana kadar ”Tamarind Ketchup, Jalapeno and Lime, and Hot and Sour” adında üç sos imal ediyordu ve sonrasında acı sos olan ”Chilli Crunch” adındaki dördüncü sosunu imal etmeye başladı.

Dominque şunları söyledi: “Woolf’s Kitchen’ı kurduğumdan beri çok şey başardım. Mart ayında Jamie Oliver’ın Great Cookbook Challenge TV programını kazandım ve Sunday Times’ın En Çok Satanlar listesinde 1 numara olan Dominique’s Kitchen adlı bir yemek kitabı çıkardım. Selfridges’te ürünlemin satışta olması gurur verici ve şu anda Co-op raflarında da yermizi aldık.

Röportajın tamamı İngilterehaberleri.com sitesinde