Rus Güçleri, Ukrayna'da 1000'den Fazla Sivilin Olduğu Bir AVM'yi Vurdu

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rus işgalcilerin Poltava bölgesindeki Kremençuk şehrinde yer alan, 1000'den fazla sivilin bulunduğu alışveriş merkezini füzelerle vurduğunu açıkladı.

Rus Güçleri, Ukrayna'da 1000'den Fazla Sivilin Olduğu Bir AVM'yi Vurdu
Yayınlanma Tarihi : 27 Haziran 2022 21:31

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, Rus güçlerinin Ukrayna'nın Poltava bölgesindeki Kremençuk şehrinde içinde 1000'den fazla sivilin bulunduğu bir alışveriş merkezini vurduğunu, çok sayıda ölü ve yaralıların olduğunu aktardı. 

Anadolu Ajansı'ndan Dmitri Chirciu'nun haberine göre; Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rus güçlerinin Kremençuk kentinde 1000'den fazla sivilin bulunduğu alışveriş merkezini vurduğunu duyurdu.

Zelenskiy, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, "İşgalciler, Poltava bölgesindeki Kremençuk şehrinde bir alışveriş merkezini füzelerle vurdu. Merkez yanıyor. Kurtarma ekipleri, yangını söndürmeye çalışıyor. Kurban sayısı tahmin edilemez. Rusya acizliğini sıradan vatandaşlardan çıkarmaya devam ediyor. Rusya'nın sağduyulu ve insancıl olacağını ummak faydasız." ifadelerini kullandı.

Kremençuk Belediye Başkanı Vitaliy Maletskiy de Amstor Alışveriş Merkezine düzenlenen saldırıda ölü ve yaralılarının olduğunu belirtti fakat sayı vermedi.

Kaynak:Haber Kaynağı