Rusya Ve Fransa Dışişleri Bakanları, arasında flaş görüşme

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian'ın yarın bir telefon görüşmesi yapacağını duyurdu.

Rusya Ve Fransa Dışişleri Bakanları, arasında flaş görüşme
Yayınlanma Tarihi : 20 Şubat 2022 22:07

Rusya ve Ukrayna arasında kriz devam ederken , Avrupa ülkeleriyle Rusya arasındaki görüşmeler ise sürüyor. Fransa ve Rusya arasında flaş bir görüşme gerçekleşti. 

Ukrayna-Rusya krizinde diplomasi trafiği devam ediyor.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron'un telefon görüşmesi gerçekleştirmesinin ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian'ın da yarın bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini söyledi.

Zaharova, yarın gerçekleştirilmesi planlanan telefon görüşmesinin aslında bugün planlandığını fakat Le Drian'ın programı nedeniyle bu görüşmenin yarına bırakıldığını ifade ederek, "Anlaşmalar uyarınca LAvrov bu telefon görüşmesini gerçekleştirmek için hazırdı. Le Drian bunu gerçekleştiremedi. Bana göre Pazartesi günü (yarın) bir telefon görüşmesi planlanıyor" dedi.

Rusya Ve Fransa Dışişleri Bakanları, arasında flaş görüşme

Kaynak:Haber Kaynağı