Ukrayna, 2022 NATO Zirvesi'ne Katılacak

İspanya'nın başkenti Madrid'de 28-30 Haziran'da düzenlenecek 2022 NATO Zirvesi'ne, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba'nın da katılacağı açıklandı.

Ukrayna, 2022 NATO Zirvesi'ne Katılacak
Yayınlanma Tarihi : 23 Haziran 2022 16:48

İspanya'nın başkenti Madrid'de yaklaşık 50 milyon avro harcanarak düzenlenecek, 5 kişinin katılacağı 2022 NATO zirvesine Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba'nın da katılacağı açıklandı.

Anadolu Ajansı'ndan Şenhan Bolelli'nin haberine göre; İspanya Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgide, NATO Zirvesi'nde Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle ilgili 29 Haziran'da özel bir oturumun olacağı, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin video konferans ile katılımcılara hitap edeceği, Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba'nın ise Madrid'de zirveye katılacağı kaydedildi.

IFEMA adlı fuar merkezinde organize edilecek zirveye 30 NATO üyesi ülkenin devlet veya hükümet başkanlarının yanı sıra ittifak ile yakın ilişkileri olan 14 ülkenin liderleri ile AB Konseyi ve AB Komisyon başkanları katılacak.

NATO'nun tarihindeki 32. zirve 28 Haziran akşamı İspanya Kralı 6. Felipe'nin devlet ve hükümet başkanlarına Kraliyet Sarayı'nda vereceği akşam yemeği ile başlayacak.

Kaynak:Haber Kaynağı