Avustralya yeni biri ile tanışmayı yasakladı! Koronavirüs tedbirlerinde son nokta!

Avustralya yeni biri ile tanışmayı yasakladı! Koronavirüs tedbirlerinde son nokta!

Avustralya hükümeti koronavirüs salgını nedeniyle bir yönerge yayınladı. Yönerge ikili ilişkilerde yakınlık seviyeleri hakkında önemli bilgiler içeriyor. Ancak ilginç nokta ise yeni biri ile tanışma hakkında..

Avustralya hükümeti korona virüs tedbirleri kapsamında yeni bir yönerge yayınladı. Yönerge sadece sosyal mesafe kuralları ile ilgili olmamasıyla birlikte ikili ilişkiler hakkında direktifler içeriyor. İlgi çeken bir maddeye göre ise yeni biriyle tanışmanın sakıncalı olması...

Avustralya hükümetinin cinsel hayat yönergesi

Virüsün artık çok hızlı bir şekilde bulaşması yeni ve katı tedbirlerin alınmasına yol açtı. Buna göre ise ilk adımı Avustralya attı ve cinsel hayatla ilgili bir dizi yönerge yayınlandı. 

Tanışmayın...

Buna göre ise kişilerin sürekli temas halinde oldukları yakınları ile görüşmesinde herhangi bir sakınca yokken, yeni kişiler ile tanışmanın tehlikeli olduğu ifade edildi. Yeni bir kişi ile tanışıldığında sosyal mesafenin muhakkak korunması gerektiği uyarısı yapıldı

Cinsel hayata yönelik direktifler

Yönergede korona virüsün tükürük yolu ile de bulaşması nedeniyle çiftlerin öpüşmemesi için uyarıda bulunuldu. Bunun yanında sadece covid-19 hastalığı değil, cinsel yolla bulaşan hastalıkların engellenmesi için de prezervatif kullanımının önemine değinildi.

Uzmanlar yönergeyi onayladı

Avustralyalı doktorlar da bu yönergeyi onaylayarak kararlara katıldıklarını açıkladılar. Avustralyalı doktorlar yeni biri ile tanışmak ile ilgili olarak şöyle bir örnek verdiler; enfekte olduğunuzu var sayın. Başka biri ile tanıştığınızda o kişiyi enfekte etme ihtimalinizin yanında onun yakın çevresine de virüsü yaymanız aynı orandadır.
Sadece sosyal mesafe değil, öpüşmek gibi eylemlerde fazla yakın temas olacağı için enfekte etme ihtimali artmakta.