AY KOÇ BURCUNDA İLERLERKEN GÖKYÜZÜ BİZE NELER GETİRECEK ?

Gün boyunca Ay Koç burcunda seyir halinde olacak. Ay, Koç burcunda iken daha aktif, hatta bazen saldırganca tepkiler verebiliriz. Kavgacı ruhlu, ayrımcılığa karşı duyarlı olacağız. Karşımızdaki insanlara karşı sabırsız ve tahammülsüz olabiliriz. Bu süreç içerisinde yeni fikirlere daha açık oluruz. Bugün aceleci, sabırsız ve fevri hareketlerden kaçınmalıyız.
Gün geneline baktığımızda Ay, Chiron ile kavuşum halde çevrenizdeki insanlara duygularınızı ifade ederken fevri hareketlerden, kavgalardan kaçının.
Sabahın ilk saatlerinde Ay ile Güneş arasındaki 150 derecelik açı sezgilerimize güvenerek yapacağımız ani bir anlaşmanın bize bereket getireceğini gösteriyor.
Pluto ile Merkür gezegenleri arasındaki 150 derecelik açı gün boyunca etkili olacak bu bize yoğun iletişim içerisinde olacağımızı, ani artan iletişim trafiğimizin olacağını gösteriyor. Ayrıca zihnimizde tasarladığımız işlerimizi değiştirip dönüştürebiliriz.
Ay Merkür arasında oluşacak trine açı sayesinde duygularımızı daha rahat ifade edeceğiz. Merkür ve Venüs arasındaki sextile açı maddi kaynakları dengelemek için yakın çevremizden birisiyle bir anlaşma yapmak için iletişime geçeceğimizi gösteriyor. Merkür'ün Jüpiter ile arasındaki square (90 derecelik) açı yapacağımız anlaşmalarla ilgili bir eğitim ya da seyahat planları ile ilgili problemler yaşayacağımızı göstermekte.
Güneş - Satürn - Uranüs arasındaki trine açılar yakın ve sosyal çevremizle anlaşmalar yapacağımızı gösteriyor.
Uranüs-Mars square (90 derecelik) açısı temkinli olmamız gerektiğini kazaya eğilimli olabileceğimizi gösteriyor. Bu açı aynı zamanda bela çıkartan, patlamalara sebebiyet veren açıdır. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.
Akşam saatlerinde Ay Venüs karşıtlığı gökyüzüne hakim olacak. Burada duygularımız '' ben bilirim, benim dediğim olacak'' şeklinde ifade edebiliriz; özellikle evli çiftler evliliklerinde Merkür'ün Junoya yaptığı square açısını ve venüsünde 150 derecelik açısını düşünecek olursak iletişim problemleri ani küslükler yaşanabilir. Daha temkinli olup , sakin kalmaya çalışın. Sevginizi ifade ederken dengeli olmalısınız.
Güzel bir gün geçirmeniz dileğimle sevgilerimle...

Önceki ve Sonraki Yazılar