Ayak tabanınıza sarımsak sürüp bir süre ovalayın o sorunu bitiriyor ve...

Ayak tabanınıza sarımsak sürüp bir süre ovalayın o sorunu bitiriyor ve...

Doğal ilaç olarak bilinen sarımsakla ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz bu etkisini belki de ilk kez duyacak olabilirsiniz!.. İşte sarımsağın şaşırtan etkisi

Sarımsak yeryüzünde doğal ilaç olarak bilinen bir yiyecektir. Ancak sağlık alanında bir çok yararı bulunur. Örneğin sarımsak vücudumuzdaki ve bağırsaklarımızdaki zararlı mikro organizmaların atılmasını sağlamaktadır.

Vücudumuzun savunma mekanizmasını geliştiren sarımsak en etkili yiyecekler arasında olan birinci sıradaki besindir.

Yapılan bir çok araştırma sarımsağın direk deriye temasında bazı rahatsızlıkları giderebileceğini ortaya çıkarmıştır.

Örneğin sarımsakla ayağınızı iyileştirebilirsiniz.. Bir başka araştırmada ise sarımsağı ayakla yiyebilmek mümkün oluyor. Olay.com.tr'de yer alan bir haber herkesi şaşkına çevirdi.

Haberin ayrıntılarında aynen şunlar anlatılıyor. Ayaklalarınızın tabanını sarımsakla ovmanız öneriliyor. Ardından yarım saat sonra sarımsağın tadını ve kokusunu ağzımızda hissedebileceğimiz iddia edilmiş.

Bunu şuna dayandırıyorlar. Sarımsak mekanik tahribatı sırasında oluşan ve organik bir bileşik olan allisin'den kaynaklanıyormuş.

Vücuda nufus aden Allisin hücre zarlarına nüfus ediyor ve ardından kan dolaşımı yoluyla dolaşabilmekteymiş. Bu sayede ise tat dokularına ulaştığı ifade ediliyor.

Bu yüzden sarımsak yemekten hoşlanan insanlar sadece ağızlarında değil bütün vücutlarında da sarımsak kokusunu hissediyormuş.

Nedeni ise kokunun kanda çözülmesi..

Peki bu işlem ne işe yarayacak?

İddiaya göre bu işlemin iyi bir öksürük sökücü olduğu belirtiliyor..