Ayda On Kilo Verdiren Lezzetli Tarif! Bu Kahveyi İçenin Metabolizması öyle bir Hızlanıyor Ki...

Ayda On Kilo Verdiren Lezzetli Tarif! Bu Kahveyi İçenin Metabolizması öyle bir Hızlanıyor Ki...

Yaz yaklaşırken karantina kilolarından nasıl kurtulacağını düşünenlere çok yardımcı olacak olan bu kahve tarifi ile zayıflayın. Kahve severlerin bayılacağı nefis tarifi düzenli tüketenler ayda on kiloya kadar veriyor...

Karantina nedeniyle alınan kilolardan nasıl kurtulacağını düşünenlere nefis bir tarif getirdik. Her gün kahve içenlerin hiç zorlanmayacağı bu tarif ile ayda on kiloya kadar verenler bile var. Metabolizmayı hareketlendiren kahve tarifi yazımızda...

Bu kahveyi tüketenler, diyet ile beraber spor da yaparsa ayda on kiloya kadar kaybedebiliyor. Ancak hızlı kilo vermek bünyede sıkıntı yaratabilir, özellikle iç organları yoran ve yerleşimlerini etkileyen hızlı kilo verme durumunda bir de sonrasında tekrar kilo almamak önem taşıyor. Kilolar hızlıca verildikten sonra beslenme düzeni değiştiği için hemen geri alınabilir. Bu nedenle aslında sağlıklı bir hayata alışmaya çalışmak kilo vermedeki ilk hedef olmalı.

Diyet ve sporla beraber...

Ancak hızlıca yağ yakması gerekenler için de bir yol mevcut. Spor ve diyeti de eksik etmeden gün içerisinde tarifini vereceğimiz kahveyi sabahları, öğlen ve akşam yemeklerinden yalnızca yirmi beş dakika öncesinde tüketmek yeterli. Sonrasında hem kahve sayesinde yağlarınız yanacak, metabolizmanız hızlanacak hem de tokluk hissi ile çok fazla yemeğe düşmeyeceksiniz. 

Bu kişiler dikkat!

Ufak fincanda günde üç kez, büyük fincanda ise günde bir kez tüketilmesi yeterli olacaktır. Ancak kalp, hastaları, şeker hastaları ya da tansiyon rahatsızlıkları olanların tarifi uygulamadan öncesinde mutlaka doktora danışmaları gerekiyor. Midesi hassas olanların yanında kronik hastalığı olanlar ve hamileler de doktora danışmadan yağ yakan kahveyi tüketmemeli.

Kahve nasıl yapılıyor?

Bir tatlı kaşığı kadar Türk Kahvesi, bir çay kaşığı toz tarçın ve bir fincan kadar da su gerekli olacak. Cezveye önce tarçın ve kahveyi alalım ve tıpkı Türk kahvesi yapıyor gibi suyunu boşaltıp ocağa alalım. Pişen kahveyi fincana doldurarak içelim. Her yemekten 25 ya da 30 dakika önce içmeye dikkat edelim.

En Yeniler