• BIST 96.882
  • Altın 238,319
  • Dolar 5,8065
  • Euro 6,5303
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 16 °C

Aydın’a 16 Tesis Kazandırılıyor

Aydın’a 16 Tesis Kazandırılıyor
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 223 milyon lira tutarındaki 27 adet yatırım müjdesi ile Aydın'a gidiyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 223 milyon lira tutarındaki 27 adet yatırım müjdesi ile Aydın'a gidiyor.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aydın programı kapsamında Nazilli, Çine ve Koçarlı İlçeleri'nde merasimler düzenleyecek. Nazilli'deki merasimde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 9 adet tesisin, Koçarlı'daki merasimde DSİ tarafından inşa edilecek 3 adet tesisin temelini atacak. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Çine İlçesi'nde düzenlenecek temel atma ve açılış merasiminde ise DSİ tarafından inşa edilecek 3 adet tesisin temelini atacak, Orman Genel Müdürlüğü (OGM)'nce yapılacak 1 adet tesisin de açılışını gerçekleştirecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 23 Mart Perşembe günü Aydın'da düzenlenecek olan temel atma ve açılış merasimi ile 196 milyon lira yatırım bedelli 16 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Aydın'a 196 Milyon TL'lik 16 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 11.30'da Koçarlı Hükümet Meydanı'nda düzenlenecek temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Koçarlı Bağarası Sulaması 2. Kısım ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Daha sonra Çine'ye geçecek olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu saat 14.00'te Merkez Taksi Durağı Meydanı'nda düzenlenecek temel atma ve açılış merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Karpuzlu Hatip Kışla Barajı ve Sulaması, Çine Sulaması Drenaj Kanalları Yapımı ile 1 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Ayrıca OGM tarafından yapımı tamamlanan orman yollarını hizmete alacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu son olarak saat 16.30'da Nazilli Belediye Önü'nde düzenlenecek temel atma merasiminde İsabeyli Göleti Rölekasyon Yolu İyileştirilmesi ve Mansap Düzenlemesi ile 9 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Ayrıca Aydın'da 15 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 20 aileye de Orköy sertifikası verecek olan Bakan Prof. Dr. Eroğlu merasimlerde toplam 7 bin 500 fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

147 Bin 140 Dekar Zirai Arazi Suya Kavuşacak

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 147 bin 140 dekar zirai arazi suya kavuşacak. Nazilli İlçesi ile Çobanlar Mahallesi'nin ulaşımı sağlanacak. Ayrıca 2 ilçe, 8 yerleşim yeri ile 86.327 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak.

Aydın'a Son 6 Yılda 1 Milyar 91 Milyon TL'lik 141 Müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu programı çerçevesinde ayrıca 2 Kasım 2012, 27 Nisan 2013, 7 Şubat 2014, 16 Ekim 2015 ve 6 Şubat 2016 tarihlerinde Aydınlılara verdiği 1 milyar 7 milyon TL'lik 115 müjdeye ilave olarak 223 milyon lira yatırım bedeline sahip 27 müjde daha verecek. Böylece son 6 yılda Aydınlılara toplam 1 milyar 91 milyon TL'lik 141 müjde vermiş olacak. Müjdeler arasında içmesuyu tesisleri, baraj, gölet, taşkın koruma, fidan üretimi, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi, bal ormanı, mesire yeri ile 2 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor.

Ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün müjdeleri arasında Bafa Gölü Tabiat Parkı yürüyüş yolu düzenlemesi, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkındaki İçmeler Koyu'nun alan düzenlemesi, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Doğanbey Köyü'ndeki koya iskele yapımı ile Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Doğanbey Köyü'ndeki Ziyaretçi Merkezine otopark yapılması yer alıyor.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim