• BIST 98.455
  • Altın 219,214
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 11 °C

Aydın’da Uyuşturucu Ve Madde Bağımlılığı Paneli Düzenlendi

Aydın’da Uyuşturucu Ve Madde Bağımlılığı Paneli Düzenlendi
Aydın'da din görevlilerine, uyuşturucu ve madde bağımlılığına yönelik panel düzenlendi

Aydın'da din görevlilerine, uyuşturucu ve madde bağımlılığına yönelik panel düzenlendi

Aydın İl Müftülüğü Külliye Konferans Salonu'nda din görevlilerine yönelik olarak Müftü Ömer Kocaoğul moderatörlüğünde Aydın İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Aynur Kurtay'ın katılımlarıyla panel düzenlendi.

Panelde İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz yaptığı sunumda uyuşturucu ve türevlerini anlatarak bir bağımlıda görülen fiziksel ve ruhsal işaretlerden bahsetti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Aynur Kurtay, "Uyuşturucu bağımlılarının büyük çoğunluğu maddeyi kontrol edebileceği inancıyla kullanmaya başlıyor ancak bir türlü kurtulamıyor, bir kısır döngü içerisinde madde kullanımına devam ediyor ve bu bağımlılıktan çok zor kurtuluyorlar. Kimse, benim çocuğum yanlış yapmaz gibi bir düşünceye kapılmasın. Özellikle ergenlik çağındaki gençlerimiz, kötü niyetli kişilerin hedefleri arasında yer alıyor. İşte bu noktada ailelerin de çocuklarını çok iyi takip etmesi gerekiyor. Madde bağımlılığının tedavisinde en etkili yöntem ilgi ve sevgidir" dedi.

Müftü Ömer Kocaoğul ise "Yüce dinimiz alkol, uyuşturucu ve sarhoşluk eden maddelerin hepsini yasaklamıştır. İnsana zarar veren bu tarz maddeler Kur'an tabiriyle şeytanın pisliklerindendir. Bu maddeler kişileri ve toplumu maddi manevi felakete götürür. Gençlerimize bunların zararlarını iyi anlatmalı, onlara sevgi ile yaklaşmalı ve sahip çıkarak korumalıyız. Bu amaçla düzenlediğimiz bu seminerler inanıyorum ki bu konuda bize rehberlik yapacaktır. Uyuşturucu maddelerinden korunmanın yegâne yolu hiç başlamamaktır" dedi.

Aydın’da Uyuşturucu Ve Madde Bağımlılığı Paneli Düzenlendi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim