Aylar sonra ilk açıklama Geldi! Halil Sezai, kendisini sosyal medyada linç edenlere böyle seslendi!

Aylar sonra ilk açıklama Geldi! Halil Sezai, kendisini sosyal medyada linç edenlere böyle seslendi!

Yan komşusunu darp ettiği görüntülerin yayınlanmasının ardından tepki çeken ve tutuklanıp cezaevine gönderilen, ardından serbest bırakılan Halil Sezai suskunluğunu bozdu

Şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu, 67 yaşındaki yan komşusunu darp ettiği görüntüler ortaya çıktıktan sonra eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Sosyal medyada günlerce konuşulan konuda, Halil Sezai tabir-i caizse yerden yere vurulmuştu. Önce gözaltına alınıp serbest bırakılan şarkıcı ardından tepkiler dinmeyince tekrar alınarak mahkemeye çıkarılmış ve 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Acun Ilıcalı'nın kurduğu dijital platform olan Exxen'de bir programa konuk olan katılan Halil Sezai paracıkoğlu, aylar sonra sessizliğini bozdu ve kendisini sosyal medyada linç edenlere seslendi. "Bir insan bu kadar da linç edilmez!"

Bu Kadar da Bir İnsan Linç Edilmez!

Şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu, geçtiğimiz yıl yan komşusu ile yaşamış olduğu bir sorun ile gündeme gelmişti. 67 yaşındaki komşusuna hakaretler yağdıran ve darp eden Halil Sezai, bir anda ülkenin en çok konuşulan konusu haline gelmiş ve günlerce linç edilmişti.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından önce gözaltına alınıp serbest bırakılan Halil Sezai Paracıkoğlu, ardından gelen tepkiler üzerine tekrar gözaltına alınıp mahkemeye çıkarılmıştı. 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezası alan Halil Sezai, 45 gün kaldıktan sonra tahliye edilmişti. Cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez konuşan Halil Sezai Paracıkoğlu, kendisini o dönemde linç edenlere isyan etti.

Acun Ilıcalı'nın kurduğu dijital platform olan Exxen'de bir programa katılan Halil Sezai Paracıkoğlu şu açıklamalara yer verdi;

"Kendim de sütten çıkmış ak kaşık değilim, normalinde kendimden nefret edebilen bir adamım ama bu kadar da bir insan linç edilemez"

İhtiyacım Olan Zamanda Kimse Yoktu!

Medya gücünü ele geçiren herkesin algıları istediği biçimde yönetebildiğini ifade eden Halil Sezai 45 gün boyunca cezaevinde kaldım, kimse yanıma gelip de hayırdır ne oldu sana diye sormadı, dedi.

İhtiyacım olduğu zamanda kimse yanımda olmadı diyen Halil Sezai Paracıkoğlu, kimse mikrofon uzatıp da gerçeği duymak istemedi, şimdi algılar değişti ve sormaya başladılar, iş işten geçtikten sonra geliyorlar açıklamasında bulundu.