Aylarca öksürük ateş demişlerdi koronavirüsün gerçek belirtilerini bilim insanları ortaya çıkardı!

Aylarca basında yer alan çok sayıda haberde koronavirüsün ilk belirtilerinin öksürük ve ateş olduğu bilgileri yer alıyordu. Ancak gelen son dakika bilgisine göre koronavirüsün gerçek belirtileri belli oldu. İşte ayrıntılar....

Aylarca öksürük ateş demişlerdi koronavirüsün gerçek belirtilerini bilim insanları ortaya çıkardı!
Yayınlanma Tarihi : 30 Aralık 2020 20:58

Bilim insanlarının koronavirüs üzerindeki araştırmaları sürüyor. Başlangıcında öksürük ve ateşin korona belirtisi olduğu dile getiriliyordu.

Ancak bugün yayınlanan bir araştırma bilinen her şeyi alt üst etti. Mayo Clinic'ten bilim insanları yaptıpı araştırmada koronavirüsün yol açtığı solunum sıkıntısından önce gelen ilk belirtileri ilan ettiler.

Konuyla ilgili araştırmanın ayrıntıları Daily Express'de yayımlandı. Daily Express'de yayımlanmış olan haberde koronavirüsün ilk belirtileri açıklanırken mide bulantısına dikkat çekildi.. 

Ayrıca koronavirüs belirtileri arasında iştahsızlıkta olabileceğine dikkat çekilirken buna ek olarak bulantı ile kusma aynı zamanda ishal gibi belirtilerin olabileceğine dikkat çekildi.

Bu belirtilerin sadece bir gün sürebileceği belirtilirken bazı kişilerde ise ateş ve solunum semptomları oluşmadan önce ishal ve mide bulantısı olabileceğine dikkat çektiler... 

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre enfeksiyonlar ve gıda zehirlenmesi aynı zamanda akut mide bulantısı en yaygın neden olarak açıklanıyor. O nedenle bu tür oluşan bir mide bulantısına genellikle ishal ve kusmanın eşlik ettiğine dikkat  çekiliyor.. 

Ayrıca bilim insanlarına göre mide bulantısının koronanın yaygın belirtilerinden biri olmadığı ifade edilirken bir çok vakada görüldüğüne dikkat çekildi.... 

Araştırma kapsamında Stanford Üniversitesi'nde bilim insanları tarafından yapılan bir araştırmada koronavirüs testi pozitif çıkan 116 kişinin tıbbı geçmişinin incelendiği belirtiliyor..

Bu kişilerin yaklaşık üçte birinde mide bulantısı, iştahsızlık, kusma veya ishal gibi sindirim semptomlarının oluştuğuna dikkat çekiliyor..... 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.