Bacak Çatlaklarına İyi Gelecek Maske Tarifi! Tamamen Doğal Ürünlerle Çatlaklara Son!

Bacak Çatlaklarına İyi Gelecek Maske Tarifi! Tamamen Doğal Ürünlerle Çatlaklara Son!

Bacaklardaki çatlaklar için iyi gelecek olan bu maskeyi düzenli aralıklarla uygulayanlar çok memnun kalıyorlar. Hem kış gününde kuru cildi onaran doğal maske bir yandan da çatlaklar üzerinde tedavi etkisi sağlıyor...

Ciltte görülen çatlak izleri için esin çözüm! Eğer görüntüden rahatsızsanız bu yöntemlerle çatlaklarınızı tedavi edebilirsiniz.!

 Ciltteki elastik lifler sürekli olarak genişlerse çatlaklar oluşabilmektedir. Bu durum ilk adımda kendisini kırmızı ya da mor olarak göstermekte, vakit geçtikçe de rengi ten renginden daha açık bir hale bürünmektedir. Ciltte çizgiler halinde kendisini gösteren bu duruma halk arasında "çatlak" denmektedir. Tıp dilinde ise “Asteatosis veya Xerosis Kutis” adıyla anılan bu durum genel olarak kadınları rahatsız etmektedir.

Hızlı ve sağlıksız kilo vermek...

Çeşitli durumlarla oluşabilen çatlakların en yaygın nedenlerinden biri hızlı kilo alıp vermektir. Sürekli olarak kilo almak ve vermek ciltteki elastikliğe zarar vermekte bir yandan da çatlaklara zemin oluşturmaktadır. Bazı durumlarda sarkmalar da meydana getirebilen bu durum, bir yandan da iç organları tehdit etmektedir. Bu nedenle kiloyu olduğu gibi korumak ya da sağlıklı kiloya yavaş adımlarla ve sağlıklı şekilde inmek hem cilt sağlığı hem de genel vücut sağlığı için önem taşımaktadır.

Fransız kadınların sırrı...

Hatta Fransız kadınların güzellik sırrı da burada saklıdır. Olduğu kiloyu senelerce muhafaza etmeyi başaran Fransız kadınlarının ciltlerinde gözle görülür bir şekilde dirilik mevcuttur. Bu nedenle hem sağlık için hem de cildin güzle görünümünü muhafaza etmek için hızlı diyetlerden kaçınmalı ve sağlıklı yaşamaya başlayarak yavaşça kilo vermek ya da almak gerekli.

Özellikle bacaklarda kendisini gösteren çatlaklar doğum nedeniyle de ortaya çıkabilir. Tedavisi bulunan çatlak için bıçak altına yatmak yerine doğal bir yöntemle görünümlerinde bir silikleşme sağlamak da mümkün. Bunun için vereceğimiz maske tarifini mutlaka düzenli ve sabırlı bir şekilde uygulamanız gerekmekte.

Bacak çatlakları için doğal maske tarifi için hangi malzemeler gerekli?

Dört çay kaşığı kadar badem yağı ve iki çay kaşığı kadar da yasemin yağı ile masaj yapacağız. İçerisine iki tatlı kaşığı oranında limon suyu ile asitlendirdiğimiz karışıma, birer kahve fincanı portakal ve kekik yağ katarak tarifimiz için gereken malzemeleri bir araya getirelim.

Bacak çatlakları için doğal maske tarifi nasıl uygulanır?

Tüm malzemeleri derin kabımıza alıp plastik ya da tahta kaşıkla iyice karıştıralım. homojen maskeyi bacaklarda görülen çatlaklara sürerek kırk beş dakika masaj yapalım. Ara sıra duraksayabilirsiniz ancak bu masaj kan akışını hızlandırdığı için önemlidir. Kırk beş dakikadan sonra ılık su ile durulama sağlayın. Cildi yumuşatmayı da sağlayan bu maskeyi istediğiniz aralıklarla uygulayabilirsiniz.

İlgili Haberler