Bacaklarınıza Lahana Sarıp bir süre bekleyin bakınız ne işe yarıyormuş..

Bacaklarınıza Lahana Sarıp bir süre bekleyin bakınız ne işe yarıyormuş..

Eklem ağrısının ne denli zor olduğunu yaşayan bilir. Özellikle spor yapan kişilerde ve 50 yaş üstü kadınlarda sıklıkla görülen eklem ağrısından kurtulmak için lahana mucizesini deneyin..

Eklem ağrıları yaşam kalitemizi derinden etkiler. Hareket kabiliyetimizi sınırlayan ve yaşattığı ağrı ile hayatı çekilmez kılan bu ağrılar zamanla kronikleşerek çekilmez bir hale gelir. 

Özellikle sporla uğraşanların, ayakta uzun süre çalışanların, menüsküs tedavisi görenlerin ve 50 yaş üstü kadınların çektiği bu ağrılardan kurtulmak için doktor doktor gezdiğini söylememize gerek yoktur sanırım. Aslında eklem ağrılarının bir çok sebebi vardır. Bunlar; fazla kilolu olmak, kaza geçirmek, spor yaralanmaları, romatizmal hastalıklar..

Eklemlerinizde oluşan ağrıyı 3 günden fazla hissediyorsanız daha fazla beklemeden mutlaka bir hekime danışmalısınız ancak koronavirüs sebebiyle hastaneler ne yazık ki randevu veremiyor. Bu durumda iş başa düşüyor ve kendi kendimizin doktoru olmak için kolları sıvıyoruz. Öncelikle doktor tavsiyesi dışında kesinlikle ilaç kullanmamanız gerektiğini vurgulayalım. Ardından bizim önereceğimiz yönteme geçelim. Kesinlikle kimyasal olan bir yöntem önermiyoruz. alternatif tıbbın mucizesini sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Eklem ağrılarınızı Lahana ile hafifletebilirsiniz.

Bacaklarınızda sıklıkla ödem oluşuyor ve sizi rahatsız ediyorsa lahana yöntemini denemelisiniz. Lahanada bulunan mineraller eklem ağrılarınızı engellemekle kalmaz ödemi de indirir.

Lahana Tedavisi

Malzemeler:

  • Alüminyum folyo
  • Lahana
  • Merdane
  • Gazlı bez

Eğer ileri derece eklem ağrısı çekiyorsanız ve teşhisi koyulmuş başka herhangi bir sağlık sorununuz varsa lütfen bu uygulamadan uzak durun. Çünkü eklemlerinize daha çok zarar verebilirsiniz.

Uygulanışı:

Lahananın yapraklarını ayırıp yıkayın ve kurulayın. Sonra bu yaprakları bir merdane vasıtasıyla teker teker düzleştirin. Burada amaç lahananın ortasında bulunan sert kısmı yumuşatmak ve lahananın kendine has suyunun çıkmasını sağlamak.. 

Alüminyum folyoyu düz bir zemine koyun içerisine bu yaprakları sarın ve fırına sürün. Burada amaç folyoyu ve lahanayı ısıtmak. Isınan folyoyu çıkarıp ödem olan eklem bölgesine sarıp sabit kalması için streç film yardımıyla iyice sarın. Bu şekilde 1 saat bekletin ve çıkarın. Ardından ılık su ile bölgeyi yıkayın ve mümkünse hareket etmeyin. Ertesi güne ağrınızın geçtiğini göreceksiniz

İlgili Haberler