Bağışıklık Sisteminin Can Dostu Olan Tek Besin 1 Bardağı Bile Yetiyor

Bağışıklık Sisteminin Can Dostu Olan Tek Besin 1 Bardağı Bile Yetiyor

Henüz kimse bilmiyor ancak yüzyıllardır tüketilen bu içecek tekrar popüler hale gelecek. Resmen uzun yaşam ilacı sayılan bu içeceği her gün bir kez tüketmeye gayret edin. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren o içecek...

Kefiri duymuştuk ancak su kefiri, süt kefiri kadar henüz popüler değil. Halbuki yüzyıllardır yapılan su kefiri pek çok derde deva olmaktadır.

Şeker oranını dengeliyor

Süt alerjisi olanlar, veganlar ve şeker hastalarının alternatif bir seçeneği olan su kefiri uzmanların aktardığına göre normal kefirden bile yararlı. Şeker hastalarının güvenle tüketebileceği su kefiri sayesinde kan şekeri seviyesi dengede tutulabilir. Gün içerisinde tüketeceğiniz su kefiri, çok düşük oranlı şekeri sayesinde diyabet hastalarına ilaç gibi gelmektedir. Ayrıca diyet yapanların da tüketebileceği su kefiri, şekerli gıda tüketme isteğinizi kesecektir.

Vücut direncini arttırıyor

Su kefiri aynı zamanda mevsim geçişlerinde bedeni korur. Hava değişiklikleri nedeniyle sıklıkla hasta olanlara önerilen su kefiri, vücudu kuvvetlendirmektedir. Su kefirinin bilinen en büyük faydası vücutta bulunan bakterileri ve mikropları yok etmesidir. Ancak eğer bağışıklık sistemi sorunu yaşayanlar varsa kefiri tüketmeden mutlaka doktorlarına danışmalıdırlar.

Cildi güzelleştiriyor

Su kefiri, bir yandan da cilt problemlerine iyi gelmektedir. Cildi güzelleştiren bu mucizevi içerik, iltihaplanmayı önler. Bu sayede de sivilce oluşumu riski en aza inerken, vücutta kendini göstermiş olan sivilceler de azalır. Viral enfeksiyonlara da etki eden su kefiri sayesinde virüslere karşı da kalkan oluşturabilirsiniz.

Kanserle savaşıyor

Etkisini görmek için uzun süre düzenli tüketilmesi gereken su kefirinin en büyük yararı kansere karşı savaşmasıdır. Su kefiri içerisindeki sayısız yararlı maddeler ile kanser hücrelerini küçültür ve yayılmalarını önlemektedir. Vücudun kuvvetlenmesini sağlayan su kefirini tüketerek sindirim sisteminizi de koruyabilirsiniz.

Mide rahatlatıcı özelliği

Mide rahatsızlığı yaşayanların da su kefiri tüketmeleri iyi olacaktır. Mide asidini dengeleyen su kefiri büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Bunun yanında mideye giren gıdaları da daha kolay sindirmeye yardımcı olan su kefiri bağırsak dostudur. Normal kefir gibi sindirim sistemine yarar sağlayan su kefiri, içindeki probiyotikler sayesinde parazitleri temizler.