Bakan Bozdağ: 'Her terör örgütü birinin uşağıdır'

Bakan Bozdağ: 'Her terör örgütü birinin uşağıdır'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin terörle mücadelesini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlı ve etkili bir şekilde sürdürmeye devam edeceğini söyledi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile birlikte Yozgat’ta bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Polis Eğitim Merkezi'nin (POMEM) eğitim-öğretime açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Bozdağ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin terörle mücadelesini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlı ve etkili bir şekilde sürdürmeye devam edeceğini belirterek, “Terörle artık birlikte mücadele ve dayanışma içerisinde olma zorunluluğu vardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölücü terör örgütü dahil diğer bütün terör örgütlerine karşı kararlı duruşunu sürdürecektir. Terör örgütlerinin tamamı taşeron terör örgütleridir. Birisi Kürtçülüğü kullanıp Kürtler'in içerisinden kandırdıklarını zorla ikna ederek ölmeye, öldürmeye götürürken, öbürü dini kullanıp insanları ölmeye, öldürtmeye, öbürü başka başka şeyleri kullanıp ölmeye, öldürmeye ikna ediyorlar. Ama bilesiniz ki bu terör örgütleri için ne dinin kıymeti vardır, ne Kürd'ün kıymeti vardır ne de başka birinin kıymeti vardır. Onlar için ölecek adam, öldürülecek adam lazımdır.

Onları da bu şeyi temin etmek için kullanıyorlar. Her terör örgütü birinin uşağıdır. Onları uşak olarak kullananlar da, o örgütler de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne istediklerini yaptırtacaklarına inanıyorlarsa beyhude yolluyorlar. Hiçbir netice alamayacaklardır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onlara gereken cevap verilecektir. Bundan kimsenin tereddüdü, şüphesi olmamalı” dedi. 
ÖMER ERTUĞRUL
YOZGAT

Kaynak:Haber Kaynağı