Bakan Bozdağ'dan Demirtaş'a tepki

Bakan Bozdağ'dan Demirtaş'a tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın özerklik ve özyönetimle ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bu açıklamalar, ihanettir, suçtur ve yok hükmündedir"

ANKARA (İHA) -
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın özerklik ve özyönetim açıklamalarına sert tepki gösterdi. “HDP Eşbaşkanı S. Demirtaş; hendek, barikat, tuzak, mayın, bomba, silah, ölücü teröristler ve terör örgütünün sözcülüğüne soyunmuştur" diyen Bozdağ, "S. Demirtaş, bölücü terör örgütünün bölücü hedeflerini açık ve net ifade etmiştir.Bu açıklamalar, ihanettir,suçtur ve yok hükmündedir. S. Demirtaş, hür demokratik zeminde parlementoda siyaset yerine kirli terör siyasetine sahip çıkmış,bölücülüğünü açıkça itiraf etmiştir” ifadelerini kullandı.


Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, bölücü terör örgütüne, bütün hainlere ve onları kullanan ağababalarına rağmen korunduğunu ve bundan sonra da korunacağını vurgulayan Bakan Bozdağ, "Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, bölücü terör örgütüne, bütün hainlere ve onları kullanan ağababalarına rağmen korunmuştur/korunacaktır. Bölücü terör örgütü ve onların destekçileri,değil yüz yıl yüzlerce yıl geçse de bu amaçlarına ulaşamayacaktır" dedi.
Türklerle ile Kürtler arasındaki kardeşliğe de değinen Bozdağ, şunları kaydetti:


“ Türkler ve Kürtler arasında bin yıldan fazladır süren kardeşlik hukuku,tarih ve kader birliği,her türlü ayrılıkçılığın panzehiridir. Onlarca senedir Türklerle Kürtler arasında kardeş kavgası çıkartmayı başaramayan bölücü terör örgütü, bundan sonra da başaramayacaktır. Bölücü terör örgütü ve destekçileri bilmeli ki bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğini, hiç bir güç yok edememiştir/edemeyecektir de.”