• BIST 84.673
  • Altın 251,723
  • Dolar 6,1250
  • Euro 6,8223
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 27 °C

Bakan Çavuşoğlu Açıkladı: Büyükelçi Sayısı 251’e Çıkıyor

Bakan Çavuşoğlu Açıkladı: Büyükelçi Sayısı 251’e Çıkıyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda "Gençlik Buluşmaları" konulu toplantıya...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda "Gençlik Buluşmaları" konulu toplantıya katıldı. Bakan Çavuşoğlu, "Ticareti nasıl artırabiliriz, müzakereleri nasıl imzalayabiliriz? Serbest ticaret anlaşmalarını ne kadar artırabiliriz? Bölgesel ekonomik işbirliklerini nasıl artırabiliriz? Bunların hepsini düşünmemiz lazım. Yeni açılacak büyükelçiliklerle toplam 251'e çıkacak ve yakında dünyada 5'inciliğe yükseleceğiz. Bayrağımız her yerde dalgalansın, Türkiye temsil edilsin. Ama sadece büyükelçiliklerle değil; THY, AFAD, Kızılay, insani yardımlarıyla her yönüyle var olmamız lazım" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AÜ Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda "Gençlik Buluşmaları" konulu toplantıda öğrencilerle bir araya geldi. Toplantıya AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve üniversite öğrencileri katıldı.

"AVRUPA'DA İSLAM KARŞITLIĞI VE IRKÇILIK HAT SAFHAYA ÇIKTI"

Avrupa'da İslam karşıtlığının ve ırkçılığın hat safhaya çıktığını ifade eden Çavuşoğlu, "Avrupa'da İslam karşıtlığı, ırkçılık bugün hat safhaya çıktı. Artık çok tehlikeli bir boyuta geldi. Avrupa'nın uyanması lazım. Göç, güvenlik politikaları başarısız ve kendine bir çeki düzen vermesi lazım. Bunları söylediğimizde bizden hoşlanmıyorlar" diye konuştu.

"BÜYÜKELÇİLİK SAYISI 251'E ÇIKACAK"

Ekonominin gücünün batıdan doğuya doğru yılda 140 kilometre hızla ilerlediğini söyleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Ticareti nasıl artırabiliriz, müzakereleri nasıl imzalayabiliriz? Serbest ticaret anlaşmalarını ne kadar artırabiliriz? Bölgesel ekonomik işbirliklerini nasıl artırabiliriz? Bunların hepsini düşünmemiz lazım. Yeni açılacak büyükelçiliklerle toplam 251'e çıkacak ve yakında dünyada 5'inciliğe yükseleceğiz. Bayrağımız her yerde dalgalansın, Türkiye temsil edilsin. Ama sadece büyükelçiliklerle değil, THY, AFAD, Kızılay, insani yardımlarıyla her yönüyle var olmamız lazım. Türkiye'nin sorumluluğu sadece kendi sınırlarında değil, Somali'de de Asya Pasifik'te de, Karayip ülkelerinde doğal felaket olduğunda da biz sorumluyuz" dedi.

(Adem Akalan - Suat Metin /İHA)

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim