• BIST 90.529
  • Altın 213,679
  • Dolar 5,3738
  • Euro 6,0725
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 16 °C

Bakan Çavuşoğlu'ndan Fatma Şahin'e ziyaret

Bakan Çavuşoğlu'ndan Fatma Şahin'e ziyaret
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gaziantep temasları kapsamında ilk olarak Vali Ali Yerlikaya ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu valilik kapısında Vali Ali Yerlikaya ve protokol karşıladı. Bakan Çavuşoğlu valilikte anı defterini imzaladı. Çavuşoğlu, daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Bakan Çavuşoğlu'na sunum yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Şu an 2 milyon nüfusa sahip olan sınır şehrindeyiz.

Hem iç hem dış göç alıyoruz. Bunu belediyecilik yerel yönetim anlamında bizi üzerimizdeki yapılması gereken işlere baktığımız zamanda ben ve arkadaşlarım büyük bir gayret gösteriyoruz.

İnsan odaklı bir yerel yönetim anlayışıyla çalışıyoruz. Hem şehrimizin uluslararası boyutta rekabet gücünü arttırıyoruz hem sosyal ve kültürel belediyecilikte çok önemli çalışmalara ev sahipliği yapıyoruz. Hükümetimizin 2023-2071 vizyonuna en yakın olan şehirlerden bir tanesiyiz. Hem sanayi hem ticaret hacmimiz hem kültürel ve sosyal alanda yaptıklarımızla inşallah Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bu yarışta en önde giden şehirlerden biri olacağız. Bize verdiğiniz bütün desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.


"İNSANİ DİPLOMASİMİZİN BAŞ ŞEHRİ GAZİANTEP"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gaziantep’e gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Burada Valimiz Ali Bey ve Belediye Başkanımız Fatma Hanım’ın özellikle Gaziantep’te yaşayan Suriyeliler onlar için yapılanları ve alınan tedbirleri anlatınca gerçekten etkilendik. Çünkü biz bunları yurt dışında anlatıyoruz. Rakamları veriyoruz ama yerinde yapılanları görünce bunları çok daha iyi arkadaşlarımız anlatacaktır. Gerçekten insani diplomasimizin ve politikamızın baş şehri Gaziantep. O nedenle Gaziantep’e bakanlığımızın bir temsilciliğini açtık.Yarın da büyükelçilerimizle birlikte kampları ziyaret edeceğiz. Ben bu şehrimizin bu kadar güzel olmasında emeği geçen Başkanımız Fatma Şahin’i gönülden tebrik ediyorum’’şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim