Bakan Kılıç: “Hayır Çadırındaki Birçok Kişi ‘Evet’e Dönmüştür”

Bakan Kılıç: “Hayır Çadırındaki Birçok Kişi ‘Evet’e Dönmüştür”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "hayır" çadırını ziyaret etmesinin ardından Cumhurbaşkanını...

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "hayır" çadırını ziyaret etmesinin ardından Cumhurbaşkanını dinleyen birçok kişinin "evet" vereceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 16 Nisan halk oylaması için çalışmalarını Samsun'un Çarşamba ilçesinde devam ettirdi. İlk olarak muhtarlarla bir araya gelen Bakan Kılıç, sonrasında ilçedeki vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek onlarla birlikte çay içti. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tamamlanan ortaokul ve kız meslek lisesini ziyaret eden Bakan Kılıç, Rıdvanpaşa Camisi'nde vatandaşlarla sohbet ettikten sonra Çarşamba Köprüsü'nden yürüyüp geçeken vatandaşları selamladı.

Çarşamba Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuşan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'dan çok mutlu bir şekilde ayrıldığını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bu koordinasyon merkezi inşallah güzel sonuçlara hizmet eder. Çarşamba'ya yeni yaptırdığımız okulları ziyaret edeceğiz. Bunların hepsi AK Parti hükumetlerinin 2002 yılından sonra Türkiye'yi hareketlendirdiği, vatandaşın ayağına götürdüğü hizmetlerdir. 1 senede bitti. Şimdi stat, salon ve park inşaatları da bitecek. Bunları AK Parti hükumetlerinin ruhuna inanmış temsilcileri hayata geçiriyor. Böyle birlikte beraber bir şekilde yapacağız bunları. 16 Nisan'da "evet" diyoruz. İnşallah çok daha güzel günlerde buluşacağız" dedi.

"Hayır çadırındaki birçok kişi "evet'e doğru dönmüştür"

Cumhurbaşkanının ziyaretinden sonra birçok "hayır'cının "evet" lehine doğru döndüğünü belirten Kılıç, "Cumhurbaşkanımız Ankara'da güzellik uzmanlarını ile bir araya geldi. "Çok daha güzel bir Türkiye" sloganıyla yola çıkmışlar. Her yerden her meslek grubundan her sosyal katmandan insanlarımız artık "evet'in etrafında 16 Nisan'da Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne "evet" demek için birleşiyor. "Hayır" diyenler, onlar dahi gelmeye başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, "hayır" çadırını ziyaret etti. Ne oldu. Orada anlattı. Eminim ki oradaki birçok kişi Sayın Cumhurbaşkanını dinledikten sonra "evet'e doğru dönmüştür. Çünkü neden? "Evet'te bereket vardır. "Evet'te her zaman ülkenin geleceği için iyi sonuçlar var. Şimdi onlar "hayır'lı diyorlar ya "hayır'lı burada bereketli anlamında. "Hayır'lı sonuçlar bu anlamda vardır. Af edersiniz 100 yıllarca kullandığımız lisanı dahi değiştirmeye çalışıyorlar. Yazık. İnşallah 16 Nisan'da sandığa gideceğiz ve "evet'te buluşacağız" diye konuştu.

Bakan Kılıç, bir cenaze için Samsun'a döndükten sonra programına Çarşamba ilçesinde devam etti.

Bakan Kılıç: “Hayır Çadırındaki Birçok Kişi ‘Evet’e Dönmüştür”

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.