• BIST 98.455
  • Altın 219,214
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 11 °C

Bakan Kılıç’tan Hakkari’ye Kayak Merkezi Müjdesi

Bakan Kılıç’tan Hakkari’ye Kayak Merkezi Müjdesi
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakkarili gençlere kayak merkezi yatırımının müjdesini vererek, "Coğrafi yapısı ve vatandaşların yatkınlığı...

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakkarili gençlere kayak merkezi yatırımının müjdesini vererek, "Coğrafi yapısı ve vatandaşların yatkınlığı dolayısıyla kayak sporu Hakkari'de daha fazla gelişmesi gerekiyor. Bu yaz yapacağımız çalışma ile beraber buraya dört başı mamur anlamda bir telesiyejin yapılmasını sağlayacağız" dedi.

Bakan Akif Çağatay Kılıç, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak için geldiği kentte, ilk olarak Hakkari Valiliğini ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, Hakkarili vatandaşlar için kayak merkezi yatırımı müjdesini verdi. Coğrafi yapısı ve vatandaşların yatkınlığı dolayısıyla kayak sporunun Hakkari'de daha fazla gelişmesi gerektiğini ifade eden Bakan Kılıç, "Bu yaz yapacağımız çalışma ile beraber buraya tam dört başı mamur anlamda bir telesiyejin yapılmasını sağlayacağız. İnşallah pistlerin de gelişmesiyle Hakkari'deki kardeşlerimiz çok daha yoğun bir çalışma içerisinde olacaklar. Bu anlamda güzel bir yatırım olmuş olacak diye ümit ediyorum" dedi.

Hakkari'ye yapılacak futbol sahasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bakan Çağatay Kılıç, "Geçmiş yıllarda buradaki futbol altyapısı ile ilgili yanlış bir bilgilendirme ve değerlendirme sonucunda vatandaşlarımızın bazı talepleri oldu. Burada yapılacak futbol sahasının yapısı ile ilgili proje çalışmalarını sürdürüyoruz. Onlar bitecek ve inşallah bu yaz yürüyeceğiz. Dolayısıyla "buradan kaldırıyorlar, götürüyorlar, yapmıyorlar, etmiyorlar" Bunlar doğru şeyler değil. Ben bu konudan sorumlu kişi olarak bunu açıkça dile getiriyorum" diye konuştu.

Gençlik Projeleri Destek Programında bölgeye ayrı bir önem verdiklerini dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, "Hakkari de bundan payını alacak. Burada yapılacak gençlik proje çalışmaları ile ilgili özel bir bütçe ayırdık. Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğümüz vasıtasıyla gençlerimizin hayata geçirdiği hareketlilik projeleri ve gençlik çalışmaları ile ilgili özel proje çalışmalarına destek veriyoruz. Bunu da yaklaşık 20 milyon TL civarında ayırdığımız kaynak ile inşallah gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Dolayısıyla milletimizin her ildeki evlatlarının, temsilcilerinin, vatandaşlarımızın hangi yaşta olursa olsun birbirleri ile kaynaşmaları ve birbirlerini daha iyi tanımaları, aramızdaki farklılıkların değil daha yakın olduğumuz ortak değerlerimizin öne çıkarılması, farklılıklarımızın da bu ortak değerler çerçevesinde zenginliğimiz olduğunu erken yaşta anlatacağız" ifadelerine yer verdi.

Bakan Kılıç’tan Hakkari’ye Kayak Merkezi Müjdesi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim