• BIST 120.792
  • Altın 308,733
  • Dolar 6,0545
  • Euro 6,5575
  • İstanbul 1 °C
  • Ankara -3 °C
  • İzmir 6 °C

Bakan Müezzinoğlu: "Şehit Olan 249 Kişiden Tek Bir Tanesinin Elinde Çakı Bıçağı Bile Yoktu"

Bakan Müezzinoğlu: "Şehit Olan 249 Kişiden Tek Bir Tanesinin Elinde Çakı Bıçağı Bile Yoktu"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 15 Temmuz'da şehit olan 249 kişi ile ilgili, "Şehit olan 249 kişiden tek bir tanesinin elinde çakı...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 15 Temmuz'da şehit olan 249 kişi ile ilgili, "Şehit olan 249 kişiden tek bir tanesinin elinde çakı bıçağı bile yoktu" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Belediye Konukevinde Kilis Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ile Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı yaptı.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, umut ve barışın ana şehri olarak nitelediği Kilis'e ziyareti nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ederek, "Kilis'e atılan füzelerden dolayı büyük sıkıntı yaşadık. Ondan dolayı da gerek SSK, gerek Bağkur primlerinin ertelenmesi çok büyük destek verdi, yardımları oldu. Ondan dolayı da Kilis halkı olarak şükranlarımızı iletiyoruz" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise Türkiye'nin 15 Temmuz'da hani bir darbe girişimi ile karşılaştığını hatırlatarak, "15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi sokağa çıkan kadınlarımızla, gençlerimizle, her kesimden insanlarımızla aştık. 249 şehidimiz var. Bu 249 şehidimizin tek bir tanesinin elinde çakı bıçağı bile yoktu. Ama karşısında tanklar vardı, uçaklar vardı, helikopterlerden ateşler ediliyordu. Ama bizim gencimiz, bizim insanımız, o tankın paletinin altına başını koydu, hadi buyur dedi, ben milletin kaderiyle oynatmam, bu milletin büyük geleceğiyle hiçbir hainle fırsat vermem dedi. Dolayısıyla büyük milletin mensuplarıyız" şeklinde konuştu

Yeni yılda 407 bin artı istihdam oldu

Müzzezinoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ve desteği ile yürütülen istihdamda milli seferberlik kampanyası kapsamında 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren toplam 407 bin artı istihdamın sağlandığını kaydetti. "2017 yılının başında çalışma hayatında milli seferberlik veya istihdam kampanyası ile Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın da güçlü desteğiyle Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir eylem planını sahaya sürdük. Dün itibariyle açıkladığım rakam 407 bin. 1 Ocak'tan itibaren artı 407 bin istihdam yaptık. Çok büyük bir rakam. İnşallah 1.5 milyon hedefini ise yıl sonu gelmeden yakalayacağız" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz'u görenlerden cesaret, özgüven ve fedakarlık istedi

Bakan Müezzinoğlu, 15 Temmuz'u görenlere çağrıda bulunarak, o günü yaşayanlardan bir adım daha daha cesaret, özgüven ve fedakarlık talebinde bulundu. Müezzinoğlu, "15 Temmuz'u, 16 Temmuz sabahını görenler, bugüne gelenler, 15 Temmuz akşamından cesaret anlamında bir adım daha cesur olmak zorunda, fedakarlık anlamında bir adım daha fedakar olmak zorundayız. Özgüven anlamında bir adam daha özgüvenli olmak zorundayız. Bize 249 şehit bunu gösterdi. Cesaretin ne olduğunu bize görmeyenlere bir kez daha gösterdi. Biz de bu anlamda onlara olan borcumuzu ödeyebilmek adına bir adım daha cesur, bir adım daha özgüvenli, bir adım daha fedakar, bir adım daha sıkıntıya fazla katlanacağız" diye konuştu.

Toplantıya Kilis Valisi İsmail Çataklı, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AK Parti İl Başkanı İzzet Toprak, AK Parti Kilis milletvekilleri Reşit Polat, Mustafa Hilmi Dülger, Kilis Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Ali Eryılmaz, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş, Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Sevengül ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim