Bakan Özhaseki, Gaziosmanpaşa’da Temel Atma Törenine Katıldı

Bakan Özhaseki, Gaziosmanpaşa’da Temel Atma Törenine Katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziosmanpaşa'daki Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Mevlana Mahallesi'ndeki 1'inci Etap temel atma törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziosmanpaşa'daki Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Mevlana Mahallesi'ndeki 1'inci Etap temel atma törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziosmanpaşa'daki Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Mevlana Mahallesi'ndeki 1'inci Etap temel atma törenine katıldı. Törene Bakan Özhaseki'nin yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, Gaziosmanpaşa'da yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının tanıtım filmiyle başladı. Törende Bakan Özhaseki Türkiye'nin deprem bölgesinde yer alan bir ülke olduğuna dikkat çekerek kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine değindi. Özhaseki, referandum sürecine de değinerek Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülke için getirilerini ifade etti. Ardından protokol üyeleri hep birlikte temel atmak için butona bastı.

"Türkücü, şarkıcı çağırmak, çiçek böcek işlerle uğraşıyorlarsa çok yazık ediyorlar"

Kentsel dönüşüm anlamında belediyelere büyük görevler düştüğünü, yaklaşık 7, 5 milyon binanın Türkiye genelinde yenilenmesi gerektiğine dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Hala bazı belediyelerimiz kültürel faaliyetler sosyal tesisler, türkücü, şarkıcı çağırmak, çiçek böcek işlerle uğraşıyorlarsa çok yazık ediyorlar. Bu kentsel dönüşüm var ya rantsal dönüşüme dönüştü biz karşıyız buna gibi bir laf etmesi de doğrusu sorumluluktan kaçmaktır. O belediye başkanı arkadaşlarımıza diyorum ki hakkıyla planlama yapın. Bir laf atarak kaçmayın" dedi.

"Yalanları tespit edip mahkemeye müracaat ettiğim için epeyce bir tazminat aldım"

16 Nisan referandumu hakkında konuşan ve sistemin kandırmaca olduğunu söyleyenler olduğunu ifade eden Bakan Özhaseki, "Bu konuda herkes bir yorumda bulunuyor hele hele ana muhalefet yalan söylemekte üstüne yok. Ben zaten belediye başkanlığı yaptığımın son yıllarında ana muhalefetin seçimlerde 3 ay kadar iftirasına maruz kalmış biri olarak bunu çok net söylüyorum. Yalanları tespit edip mahkemeye müracaat ettiğim için epeyce bir tazminat aldım. Paraları aldım, fakir fukaraya da sucuk olarak dağıttım. Fakat şimdi söylediği yalanları bu adamın kim tespit edip de mahkemeye verecek ben bilmiyorum ki" diye konuştu.

"Anlaşarak, uzlaşarak projeyi yürütüyoruz"

İlçede kentsel dönüşüm noktasında bir çok çalışmanın halkla birlikle uzlaşı içinde yürütüldüğüne dikkat çeken ve çalışmaların başarıyla sürdürüleceğini belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Dönüşümün gerekliliği noktasında birkaç şeyi paylaşmak istiyorum. Bu mahallemiz yeni mahalle olmakla birlikte özellikle çok katlı binalarımızın içinde bulunduğu bir mahalle ve çoğu eski yapılar. İkincisi alt yapı yetersizliği, Bu gün temelini attığımız projede tüm hak sahiplerimizle anlaşarak, uzlaşarak projeyi yürütüyoruz" şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ayrıca Gaziosmanpaşalı Sanayici ve İş Adamları ile de bir araya geldi. Toplantıda iş adamlarına çalışmalarından ötürü teşekkür ederken, ilçenin gelişmesi ve iş adamlarının çalışmalarının başarıyla devam etmesini diledi.

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.