• BIST 102.977
  • Altın 230,789
  • Dolar 5,4489
  • Euro 6,2073
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 18 °C

Bakan Soylu'dan memurlara müjde

Bakan Soylu'dan memurlara müjde
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kısa vadede Memur-Sen'in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubu'nun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında talep ve beklen

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti. Ziyarette Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları hazır bulundu. Memur-Sen Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette Bakan Soylu ve Genel Başkan Ali Yalçın, bir süre ikili görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları, Bakan Yardımcısı Orhan Yiğin, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu'nun katılımıyla geniş katılımlı istişare toplantısı yapıldı.


İstişare toplantısında Yalçın, Bakan Soylu'ya 3. dönem toplu sözleşmelerinde 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülen hükümler ile 2016 Ocak ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi gereken hükümlerin ivedilikle sonuçlandırılması gerektiğini vurguladı. Yalçın, bugüne kadar KPDK'da gündeme getirilen ve üzerinde değerlendirme yapılan konuları da Bakan Soylu'ya iletti. Gelişen yeni durumlar, ekonomik parametrelerdeki değişimler ve halen gelen sorunlar neticesinde oluşan kamu görevlilerine yönelik talepleri de Yalçın, görüşmede Bakan Soylu'ya iletti.


KAZANIMLAR HAYATA GEÇİRİLİYOR
Bakan Soylu, Memur-Sen'e teşekkür ederek, çalışmalarından dolayı kutladı. Memur-Sen'in kamu görevlilerine yönelik mali, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesindeki etkisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Soylu, Ali Yalçın'ın ifade ettiği konular hakkında ise çalışmaların devam ettiğini, bazı bakanlıkların konulara ilişkin görüşlerinin alınarak kamu görevlileri lehine sonuçlar doğuracak kazanımlar için sona gelindiğinin altını çizdi. 
Bakan Soylu, kısa vadede Memur-Sen'in de içerisinde bulunacağı Çalışma Grubu'nun hayata geçirilerek, belli bir takvimde yapılacak toplantılar sonrasında talep ve beklentilerin kazanıma dönüştürüleceği müjdesini verdi.  

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim