• BIST 86.796
  • Altın 248,760
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 26 °C

Bakan Yılmaz, Berova İle Bir Araya Geldi

Bakan Yılmaz, Berova İle Bir Araya Geldi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, KKTC Milli Eğitim Bakanı Berova ile eğitime ilişkin bir dizi konuları görüşmek amacıyla biraraya geldi. Tevfik İleri Toplantı Salonu'nda gerçekleşen görüşmede Bakan Yılmaz, KKTC Milli Eğitim Bakanına ve çalışma arkadaşlarına, ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Bakan Yılmaz, eğitim alanında yapılacak çok işlerin olduğunu kaydederek, "İstiyoruz ki Türkiye, eğitim alanında hangi seviyeye geldiyse Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bir adım daha önde olsun. Biz Türkiye olarak mutlaka yenilikler gerçekleştiriyoruz, ama yapılan o yenilikler tekrar bir başka yeniliği yapmamızı gerektiriyor. Dolayısıyla bu bitmeyen bir iştir. Bu bitmeyen işte KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı ile birlikte halklarımız için, eğitim alanında en iyi ürünü, en iyi hizmeti verme doğrultusunda büyük bir gayret gösteriyoruz. KKTC öğrencilerinin de en iyi şekilde eğitim almasını istiyoruz. Dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile anaokulundan yükseköğretime kadar eğitimin her alanında iş birliğine hazır olduğumuzu bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte ifade ediyoruz" ifadelerini kullandı. Yılmaz, KKTC'ye her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Berova ise şunları kaydetti:

"Anavatan Türkiye'mizle olan yakın iş birliğimiz uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Kıbrıs'taki milli eğitim yasasında ifade edilmektedir ki, milli eğitimin temel unsurları Atatürk ilke ve inkılâpları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti eğitimiyle eş zamanlı yürütülmesi gerekmektedir." değerlendirmesini yaptı. Türk haklı olarak Türkiye ile yakın iş birliğini sürdürme arzusunda olduğunu kaydeden Berova, "Türkiye'mizin gelişmesi ve buna bağlı olarak her alanda olduğu gibi milli eğitim alanında da yaptığı yenilikleri takip etmekteyiz. Ülkemizde buna bağlı olarak biz de kendi taleplerimiz doğrultusunda, sizlerin de destekleriyle eğitimde kalitenin arttırılması için çalışmalar yürütmekteyiz."

Bakan Yılmaz, Berova İle Bir Araya Geldi

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim