• BIST 102.252
  • Altın 225,899
  • Dolar 5,2962
  • Euro 6,0008
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 15 °C

Bakan Zeybekci: "16 Nisan İkinci Bir Kurtuluş Savaşıdır"

Bakan Zeybekci: "16 Nisan İkinci Bir Kurtuluş Savaşıdır"
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan ikinci bir kurtuluş savaşı olduğunu belirterek tüm düşman oklarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gösterdiğini...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan ikinci bir kurtuluş savaşı olduğunu belirterek tüm düşman oklarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gösterdiğini söyledi.

Bakan Zeybekci, 16 Nisan'da yeni anayasanın oylanacağı referandum çalışmaları kapsamında Denizli'nin Çal, Bekilli, Baklan ve Çivril ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Zeybekci, ilk önce Çal ilçesinde belediyeyi ziyaret ettikten sonra ilçe meydanında vatandaşlara seslendi.

Millete karşı verdikleri her sözü yerine getirdiklerini belirten Bakan Zeybekci, bu sistemin 2001 yılında Türkiye'nin ekonomik anlamda sömürülmesine neden olduğunu belirtti. Zeybecki, "16 Nisan bir kurtuluş savaşıdır, bir bağımsızlıktır. 16 Nisan bugüne kadar bu milletin tüm hastalıkların sebebi olan bir sistemden kurtulmaktır. Bakın bu sistem sayesinden kanımızı bugüne kadar emdiler. Bu sistemden dolayı Menderes ve 3 bakanını idam ettiler. Bu sistemdir Türkiye'yi yıllarca koalisyonlara mahkum ettiler" dedi.

Bütün düşman oklarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gösterdiğini belirten Zeybekci, "Bakın İmamı Şafii'ye sormuşlar, "bir adamın hak yolda oluduğunu nasıl anlarsınız." "Kolay" diyor, "düşmanın oklarına bakın eğer kimi gösteriyorsa, kimi hedefliyorsa hak yolda olan odur." Bakıyoruz şimdi, 7 düvenin okları Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'yi gösteriyor. Hele hele 16 Nisanla ilgili MHP Genel Başkanı "mevzubahis vatansa gerisi teferruattır" dedi ya oklarını ona çevirdiler. İkisini birden hedeflediler. Şuan da öyle oldu. Ama biz şimdi, Allah'ın izniyle ikinci bir kurtuluş savaşıyla bu hastalıkların tamamından kurtulacağız. Tüm bu meseleler bitecek, Türkiye rahatlayacak" şeklinde konuştu.

"16 Nisan CHP'ye de iyi gelecek. Onlar da kurtulacak"

"16 Nisan'dan sonrasına neden feryat figan bağırıyorlar. Çünkü genel başkanlık yapamayacak" diyen Zeybekci sözlerini şöyle sürdürdü:

"16 Nisan'dan sonra biliyor ki yüzde 51'i istiyorsan bu ülkenin değerleriyle barışacaksın, milletle barışacaksın onları ikna edeceksin. Onlara sevdanı aşkını vereceksin. Bunun ümidi var mı, Kılıçdaroğlu'nun ümidi var mı onun için feryat ediyor. 16 Nisan CHP'ye de iyi gelecek. Onlar da kurtulacak. Memlekette siyaset uzlaşacak. Önce millet vatan barak devlet diyecek. Onun etrafında buluşacak. Onda öyle bir kabiliyet yok. Bakmayın bugünlerden değişti neyse, bir farklı oluverdi. Bütün bir Avrupa bizimle ilgili bir şeyler yaparken, "arkanızdayız" demeye başladı. Aman ha, eğer bu bir şeye doğru diyorsa, dikkat edin. Eğer hayalin varsa, eğer aşkın varsa, eğer yüzde 51 ben yakalayacağım diyorsan, meydana çıkarsın. Ama ümidi yok, ne ümidi var, ne bu millet gibi bir gayeleri var. 16 Nisan 80 milyonun meselesidir. Bütün Türkiye'nin meselesidir, bir bayrak, bir bağımsızlık meselesidir. Bir özgürlük meselesidir, bir devlet, bir ebet meselesidir. Bir daha bu hastalıkları görmeme meselesidir. Kim gelirse gelsin, bu milletin elini öpmeyen, bu milletin önünde düğmesini iliklemeyen, bu milletin yaşlısını kucaklamayan, bu milletin çocuğunu omuzlayana bu millet yüzde 51 ile iktidar vermez. İktidara millet geliyor, ondan rahatsızlar" dedi.

Mitinge Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Zeybekci: "16 Nisan İkinci Bir Kurtuluş Savaşıdır"

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim