• BIST 86.796
  • Altın 249,023
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 23 °C

Bakan Zeybekci: “Türkiye İle Ab’nin Birbirine Düşmesi, Sadece Terör Örgütlerini Sevindirir"

Bakan Zeybekci: “Türkiye İle Ab’nin Birbirine Düşmesi, Sadece Terör Örgütlerini Sevindirir"
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye İmaj Kampanyası'nın tanıtımında konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye İmaj Kampanyası'nın tanıtımında konuştu. Zeybekci, "Türkiye ile Avrupa Birliği'nin (AB) birbirine düşmesi sadece terör örgütlerini sevindirir" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye İmaj Kampanyası'nın tanıtımında önemli açıklamalarda bulundu. Zeybekci, kampanyanın ilk anda dünyada 7 merkezde başlayacağını belirtti. Zeybekci, "Başlayan kampanyamız ilk anda dünyada 7 merkezde başlayacak. Önce TV'lerde, görsel medyada ardından gazetelerde,dergilerde ardından sosyal medya ardından da belki bazı şehir merkezleri ve meydanlarda yer alacak. Bu kampanyamızdan hemen sonra da diğer kampanyalarımız gelecek. Dünyayı Türkiye'ye çağıracağız. Dünyadaki medya alanındaki aktörleri Türkiye'ye çağırarak her şeyi gözle görerek yaşamalarını isteyeceğiz" dedi.

"Türkiye ile AB'nin birbirine düşmesi, sadece terör örgütlerini sevindirir"

Dünyanın en azılı terör örgütlerinin şuanda Türkiye'yi bir yere koymaya çalıştıklarını dile getiren Zeybekci, "Dünyanın en azılı terör örgütleri şuanda Türkiye'yi bir yere koymaya çalışıyorlar. Gördüğümüz kadarıyla Türkiye'yi ve dostlarımızı onların koyduğu yere koyduğumuzda ortaya çıkan sonuçtan sadece bu terör örgütleri sevinecek. Onlar dostları birbirine düşürdüğünde ortaya çıkan sonuçta ortaya çıkan iklimde kendilerine ait olan nifak ve düşmanlık tohumlarını yeşertecekler. Onların kazanmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz inatla, ısrarla sonuna kadar dünyanın her yerinden aklınıza gelebilen yerlerden dostlarımıza diyeceğiz ki; "Gelin, bu tuzağı düşmeyelim'. Türkiye ile ilgili başlatılan o algı operasyonlarında geldiğimiz yeri görebiliyor musunuz?Dost ülkelerimizdeki yayın kuruluşlarını o büyük devasa yayın kuruluşları öyle bir hale geldiler ki Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına, Başbakanına ve Bakanlarına küfür etmeyi normal hale getirdiler. Bunu bir kabiliyet bir beceri haline getirdiler" diye konuştu.

"Avrupa Birliği Türkiye için birinci ticaret ortağı"

AB'nin Türkiye içiç birinci ticaret ortağı olduğunun altını çizen Zeybekci, "Avrupa Birliği ile Türkiye, müthiş bir başarı hikayesidir. 160 milyar dolarlık dış ticaret hacmimiz var. Avrupa Birliği Türkiye için birinci ticaret ortağı, Türkiye'de Avrupa Birliği'nin tamamı için beşinci ticaret ortağıdır. 2006 yılında, Gümrük Birliği'nin güncellenmesiyle ilgili bir etki değerlendirmesi analiz çalışması yaptık. Hem Avrupa Birliği bağımsız bir kuruluşla yaptı, hem de Türkiye olarak bağımsız bir kuruluşla biz yaptık. Sonuçlar muhteşemdi biliyor musunuz? Gümrük Birliği güncellenirse toplam olarak komple içine sanayi ürünlerinin yanına tarım ürünlerini, hizmetleri, kamu alımları ve elektronik ticareti de dahil edersek, Türkiye tek başına Avrupa Birliği'nin büyümesine etki yapacak. Avrupa Birliği'nin toplam ihracatını artırıyor. Tam tersi aynı şekilde Türkiye için de böyle. Türkiye'nin büyümesine Avrupa Birliği'nin etkisini görüyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim