Bakanlık 81 ile acil olarak gönderdi - Korona genelgesinde ikinci bir emre kadar durduruldu!

Bakanlık 81 ile acil olarak gönderdi - Korona genelgesinde ikinci bir emre kadar durduruldu!

Artan koronavirüs salgını nedeniyle bakanlıktan yeni genelge geldi. İkinci bir duyuruya kadar 81 ilde resmen durduruldu..

Koronavirüs salgını artarak devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik bir karar aldı. Alınan karar doğrultusunda 81 ilde geçerli olacak..

Bakan Koca tarafından genelde 81 ilin valisine gönderildi. Personel işlemleri başlığı taşıyan genelgedeki ayrıntılar belli oldu.

Buna göre salgın nedeniyle Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevli hiç bir personelin salgın süresi boyunca görevinden istifa etmesi veya çekilme talebi bu süreç içerisinde ikinci bir duyuruya kadar kabul edilmeyecek.

Bakanlık kararıyla resmen bu işlemler durdurulmuş oldu.

Uygulama 81 ilde geçerli olacak...

Koronavirüs Salgın Süreci bilindiği gibi sonbahar aylarının girmesiyle birlikte dünya genelinde tırmanışa geçti. Bu kapsamda salgının başladığı günden bugüne kadar büyük bir mücadele yürüten Türkiye dünyaya örnek olacak çalışmalarla dikkat çekiyor..

Sağlık çalışanlarının özverili gayreti ve Bakanlık tarafından oluşturulan Bilim Kurulunun çalışmaları korona salgınıyla mücadelede büyük önem taşıyor...