Bakanlık Beklenen Sokağa Çıkma Kısıtlamasına İlişkin İlk Açıklamayı Yaptı! Detayları Belli Oldu

Bakanlık Beklenen Sokağa Çıkma Kısıtlamasına İlişkin İlk Açıklamayı Yaptı! Detayları Belli Oldu

Altıncısı uygulanacak olan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin İçişleri Bakanlığından açıklama geldi.

İçişleri Bakanlığı, altıncı kez uygulanacak olan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin detayları açıkladı.

İçişleri Bakanlığından gelen açıklamaya göre, hafta sonları uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı seferinde de saat 21.00'de başlayacak ve pazartesi sabah 05.00'de son bulacak. Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süre boyunca vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmalarında hiç bir güçlükle karşılaşmamaları adına gerekli tüm tedbirlerin alındığı ifadesine yer verildi.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin alınan tedbirler: 

-Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler sokağa çıkma yasağının uygulanmaya başlayacağı gün saat 20.00'ye kadar açık olacak, hafta sonu ise 10.00 ile 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek. Yine aynı süreler içerisinde belirtilen faaliyet grupları telefon ve online olarak aldıkları siparişleri dağıtabilecek.

-Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı vb. işletme grupları bugün saat 20.00'ye kadar paket servis ya da gel-al olarak hizmet edebilecek. 20.00-24.00 arasında ise paket servis olarak faaliyetlerine devam edebilecek. Aynı iş grupları hafta sonu ise 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis olarak faaliyet gösterebilecek.

-Hafta sonu ekmek üretiminin yapıldığı ruhsatlı iş yerleri ve bu iş yerlerinin ekmek satışının bulunduğu yerler açık olabilecek.

-Online sipariş firmaları cuma ve hafta sonu boyunca 10.00-24.00 saatleri arasında sipariş teslimi gerçekleştirebilecek.

-Vatandaşlar hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince ikamet ettikleri bölgedeki en yakın market, bakkal, manav, kasap ve fırın ya da ekmek satış bayine gidip gelebilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı