Bakanlık destek dağıtıyor üstelik 1248 TL alınacak başvuru ekranı ise belli oldu..

Bakanlık destek dağıtıyor üstelik 1248 TL alınacak başvuru ekranı ise belli oldu..

Bakanlıktan vatandaşlara yeni destek: Sosyal devlet anlayışıyla yapılan desteklere bir yenisi daha eklendi!.. Büyük müjde...

Pandemi Döneminde devlet bir çok destek sundu. Normal zamanlarda ise örneğin devlet emeklilere ikramiye dağıtıyor

Bayram ikramiyeleri hem Ramazan hem Kurban bayramında ödeniyor. Daha bir çok destekten söz edilebilir. Kömür yardımı bile yapılabiliyor ancak kimileri bu yardımları eleştiriyor sorgulamaya kalkıyor.

Bir başka destek ise Aile - Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yapılan destekler.  Çocuklarımız için yapılan okul destek projesi kapsamında bugüne kadar 16 bin çocuğun yararlandığı belirtiliyor.

Bakanlık her çocuk için okul öncesi eğitimini tamamlamaları için aylık 693 tl ilköğretime giden çocuklarımız için 1040 lira ortaöğretim öğrencileri için 1110 lira yüksek öğrenime giden öğrenciler için ise 1248 lira destek sağlıyor.

SED ile çocuklarımızı aile yanında destekleyerek aslında vatandaşlara büyük katkılar sağlanıyor. Peki SED başvurusu nasıl yapılacak? Herkesin merak ettiği detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

SED BAŞVURUSU YAPILACAK YER

Sosyal hizmet müdürlüklerine şahsen - dilekçeyle veya e devlet uygulaması üzerinden başvuru yapılabilir. Gerekenler ise

Dilekçe - TC-KİMLİK numarası - Gerektiğinde alınması gereken sağlık raporu ve öğrenci belgesi. Öte yandan İş-kur ve meslek kurslarına başvurduğuna dair belgeler istenir.

Herkesin bilmesi gereken bir detay bu yardım gerçekten yardıma ihtiyacı olan çocuklara yapılmaktadır. Ve bilinmesi gereken başka bir uyaru ise Talepler, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında değerlendirilmekte ve inceleme sonucu uygun görülenler desteklenmektedir.

İlgili kurum sizlere SED hakkında çok daha detaylı bilgiler verecektir.