• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 24 °C

Bakanlık Milas’ı İnceliyor

Bakanlık Milas’ı İnceliyor
Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amirliği, Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personeline yangın eğitimi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amirliği, Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personeline yangın eğitimi verdi.

Verilen eğitimde, Muğla'da en çok tüp yangınının yaşandığı yerin Milas bölgesi olduğu kaydedildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amirliği ve İş Güvenliği Uzmanı Samuray Çelik işbirliğinde, Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personeline yangın ve iş güvenliği sağlığı eğitimi düzenledi.

Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen eğitime; Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personelleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amiri Yüksel Karaduman ve itfaiye personelleri, İş Güvenliği Uzmanı Samuray Çelik katıldı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen eğitimde, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Milas Grup Amiri Yüksel Karaduman ve itfaiye personeli Şafak Esenkaya yangın eğimiyle ilgili temel bilgileri Vergi Dairesi personeline anlattı.

Yaklaşık 2 saat boyunca süren eğitim sırasında, yangınların çıkış noktaları ve nasıl müdahale edileceği anlatıldı. İtfaiye personeli Esenkaya; Vergi Dairesi Müdürlüğü çalışanına yönelik yaptığı sunumda, Muğla bölgesinde Milas'ın en çok tüp yangınının yaşandığı yer olduğunu belirtti.

Esenkaya sunumunda şunlara yer verdi, "Biz 2016 yılında şu ana kadar 545 vakaya müdahalede bulunduk. Geçtiğimiz yıllara oranla, vaka sayısı günden güne artmaktadır. Özellikle Milas'ta gaz olaylarından dolayı yangın çıkıyor. Son 1 ayda ilçemizde 6 tüp yangını çıktı. En son çıkan tüp yangınında, 2 personelimiz yaralandı. Milas'ta tüp yangınları çok oluyor."

MUĞLA'DA EN ÇOK YANGIN MİLAS'TA ÇIKIYOR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının tüp yangınları konusunda Milas'ı incelemeye aldığından bahseden Esenkaya, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tüp yangınları konusunda burayı incelemeye aldı. Muğla'da en çok tüp yangını olan yerlerin başında Milas geliyor. Bunun nedeni ise araştırılıyor. Biz yangınları önlemek amacıyla Milas'ın hemen hemen her mahallesine, yangın tankerleri koyuyoruz. Bu tankerler sayesinde, yangına erken müdahale edebilme şansı artıyor" dedi.

Yangın sırasında personelin neler yapması veya yapmaması konusunda bilgilendiren Esenkaya, "İtfaiye geç kalmaz, geç bırakılır" sözüyle sunumunu tamamladı.

Esenkaya, itfaiye araçlarının yangına müdahale edebilmek için hemen yola koyulduğunu fakat bilinçsiz sürücüler yüzünden itfaiyenin engellendiğini de sözlerine ekledi.

Esenkaya'nın ardından İş Güvenliği Uzmanı Samuray Çelik, iş güvenliği ve sağlığı konusunda seminer gerçekleştirdi.

Seminerin ardından Milas Vergi Dairesi Müdürlüğü personeli, yangın tatbikatını yaptı. Tatbikatın ardından seminerler son buldu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim