Bakanlık Tanesini Beş Liradan Aldığını Duyurdu! Görürseniz Toplayın!

Bakanlık Tanesini Beş Liradan Aldığını Duyurdu! Görürseniz Toplayın!

Tarım ve Orman Bakanlığı duyuruda bulundu, getirenlere tanesi için beş lira veriliyor! Yolda görürseniz sakın kaçırmayın! Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan işi olmayanlara duyuru geldi, ek gelir için kazanç kapısı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan duyuru geldi. Bulup getirenlere adedi başına beş lira para verilecek! Ege, Marmara ve Akdeniz kıyılarında birikmesi ile bilinen zehirli balığın kuyruğunu getirenlere, tanesi başına beş lira verilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gelen duyuruya göre, balon balığı kuyruğu getiren vatandaşlara beş lira ödenecek. Kuyruk başına beş lira verecek olan Bakanlığın gerekçesi ise bu balık türünün çok zehirli olması. 

Eti zehirliyor

İş sahibi olmayan vatandaşlara ek gelir kapısı olabilecek bu uygulamadan Mersinli balıkçıların bir hayli  kar sağladığı biliniyor. Çok zehirli bir tür olan balon balığının kuyruğu şu anda beş lira etmekte. Bakanlık bu balığın yakalanması için teşvik çalışmaları başlattığını duyurdu. Buna göre ise bulup getiren vatandaşlara adet başına beş lira gibi yüklü bir miktar verilecek.

Ege haber internet sitesinde yer alan habere göre, Akdeniz, Ege ve Marmara kıyılarında gezinen, Akdeniz'de ise yeni yeni çıkan balon balığı vatandaşa ek gelir getirebilir. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın belirttiğine göre oldukça zehirli olan bu balık türünün avlanması için yasa çıktı. Aralık'ta çıkan av iznin den sonra Mersinli balıkçılar da epey kar elde etti.

Mersinli balıkçılar köşeyi döndü

Mersin İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı'dan konuyla ilgili bazı açıklamalar geldi. Abalı'nın aktardığına göre son derece tehlikeli bir balık olan balon balığı, bugüne dek pek çok zehirlenmeye neden oldu. Hatta bu zehirlenme vakalarından hayatlarını kurtaramayan ve ölen pek çok kişi bulunmakta. Bu nedenle Aralık ayınca balon balığı avcılığına bir desteklenme tebliğinin yayınlandığını dile getiren Abalı, konuyla alakalı bilgileri Mersinli balıkçılarla paylaştıklarını duyurdu. Abalı'nın aktardığına göre, şu ana kadar on beş balıkçıdan toplamda 4 bin 66 tane balon balığı kuyruğu ellerine ulaştı. Bu balık kuyruklarının yakalanmasına destek olduklarını dile getiren Abalı'nın aktardığına göre Bakanlık olarak tane başına beş lira veriliyor. 

İlgili Haberler