Bakanlıktan öğrencileri ilgilendiren son dakika kararı süre 15 Mart'a kadar uzatıldı!

Bakanlıktan öğrencileri ilgilendiren son dakika kararı süre 15 Mart'a kadar uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) kazanan öğrencilerle ilgili bir duyuru yaptı. Bu zamana kadar yapmadıysanız son gün 15 Mart..

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) kazanan ve kayıt yaptıran öğrencileri ilgilendiren bir karar aldı. Karara göre; üniversite sınavını kazanan ve geçici kayıt yapılan lise son sınıf öğrencilerinin mezuniyet belgesini ibraz etmesi için gerekli olan sürenin uzatıldığı bilgisi verildi.

Son Gün 15 Mart

Koronavirüs salgını her alanı sekteye uğrattığı gibi eğitimi de vurdu. Covid-19 yüzünden uzun süre kalabalık ortamlarda çalışılmaması gerektiği için çalışanlar belirli aralıklarla kurumda bulunarak hizmet vermişlerdi. Tabi bu süre zarfında olağanüstü bir durum yaşandığı için de kurumlarda bazı işler sekteye uğramak zorunda kalmıştı. İşler toparlansa bile vatandaşların kalabalık biçimde kurumlara alınmaması ve belirli koşulları sağlıyor olması sebebiyle mezuniyet belgelerini alamamışlardı. Mezuniyet belgelerinin hazırlanması süresini de düşünen Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencileri mağdur etmeyecek bir tarih belirledi.

Geçici belgelerle yeni okullarına ve hayatlarına kayıt yaptıran öğrencilere gidip belgelerini almaları ve yeni okullarına ibraz etmeleri için de bir süre verilmişti. 

Öğrencilerin mağdur olmasını istemeyen Milli Eğitim Bakanlığı; 15 Mart 2021 tarihine kadar öğrencilerin mezun oldukları liseye giderek hem ilişiklerini kesmeleri hem de mezuniyet belgelerini alarak yeni okullarına götürüp ibraz etmeleri gerekiyor. Bu süreye kadar işlemlerini halletmeyen ve yeni okula ibraz etmeyen öğrencilere ek süre verilmeyeceği duyurusu yapıldı. 

Mezuniyet belgenizi yeni okulunuza ibraz etmemeniz halinde bağlı bulunduğunuz yüksek öğretim kurumu ile ilişiğiniz kesilecek.