Bakanlıktan Yüz Yüze Eğitimle İlgili 81 İli İlgilendiren Yeni Genelge

81 İli ilgilendiren Yüz yüze eğitimle ilgili bakanlık yeni bir genelge yayınladı. Yayınlanan genelgede ayrıntılar belli oldu..

Bakanlıktan Yüz Yüze Eğitimle İlgili 81 İli İlgilendiren Yeni Genelge
Yayınlanma Tarihi : 05 Şubat 2021 23:31

Son 1 yıldır öğrenciler okul yüzü neredeyse göremedi. Koronavirüs salgını nedeniyle eğitim aksarken çok sayıda öğrencinin neredeyse okulla ilişkisine salgın girmişti. Evden devam edilen eğitim yakın bir zamanda son bulacak.

Yüz yüze eğitim başlayacak. Ancak Yüz yüze eğitim başlamadan önce Bakanlıktan dikkat çeken bir genelge yayınlandı.

Yayınlanan genelgede çok önemli ayrıntılar vardı. İşte Sıcak gelişmenin ayrıntıları..

Koronavirüs tedbirleri sürerken Bakanlık yeni bir genelge yayınladı. Yüz yüze eğitimle ilgili ayrıntı ise dikkat çekti.

A.A'nın servis ettiği habere göre: İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Koronavirüs Tedbirleri İstisnası Hakkında" konulu ek genelge yayınladı. Genelge 81 ilde geçerli olacak. 

Bakanlık tarafından yayınlanmış olan Son Genelgeye göre, Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanları, durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ve çalışma ya da ders programını içeren belgeyi ibraz etmeleri şartıyla, güzergah ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Öte yandan bu kapsamdaki eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altındakiler, şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş gibi) kullanma kısıtlamasından da muaf olacağı duyuruldu.

Yüz yüze eğitimin salgının giderek azalması durumunda Tüm ülke genelimde tüm sınıfları kapsayacak şekilde başlaması bekleniyor. 

 

İlgili Haberler